"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Yemen’e acil insani yardım

Yemen’e acil insani yardım

İç savaş ile birlikte yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrası gıda sorunu yaşayan ve salgın hastalıkların yaşandığı Yemen için halkımıza acil yardım çağrısında bulunuyoruz.

Yemen’de başlayan iç savaş sonrası bozulan ekonomi ve yaşanan insani dram sonrasında ülkede gıda bulamayan insanlar ot yemeye başladı.

Birleşmiş Milletler iç savaşın devam ettiği ve nüfusunun üçte birinin insani yardıma muhtaç olduğu Yemen’de insanların yiyecek hiçbir şey bulamadığı için ”ot ve yaprak yediğini” ve ”kıtlığa karşı mücadelenin kaybedildiğini” açıkladı.

BM Güvenlik Konseyi’ni Yemen’deki insani duruma ilişkin bilgilendiren Lowcock, dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı ülkede durumun ”alarm verici” olduğu uyarısında bulundu.

Dönüşü olmayan bir yola doğru gidildiğini ve milyonlarca insanın ülke genelinde kıtlık nedeniyle hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu belirten Lowcock,” Yemen’de insanlar yiyecek hiçbir şey bulamadıkları için ot ve yaprak yiyor, kıtlığa karşı mücadeleyi kaybediyoruz.” dedi.

Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede, temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle kolera başta olmak üzere salgın hastalıklar her geçen gün daha da artıyor.

BM’ye göre iç savaşın devam ettiği Yemen’de ülke nüfusunun yüzde 75’i yani 22 milyondan fazla insan yardıma ve korumaya ihtiyaç duyuyor.

Sadakataşı Derneği olarak Yemen için başlatmış olduğumuz acil yardım çalışması kapsamında bölge halkı için gıda, tıbbi malzemeler, içilebilir temiz su ve hijyen kolisini öncelikli ihtiyaç malzemeleri olarak belirledik.

Sizlerde derneğimizin başlatmış olduğu Yemen acil yardımlarına destek olabilmek için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıntılı bilgi almak için 0216 614 04 61 numaraları telefon numarasını arayarak  dernek yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.