"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Yemen’de kasırga ve sel felaketi

Yemen’de kasırga ve sel felaketi

Derneğimiz iç savaş ve kıtlığın yaşandığı Yemen’de etkili olan kasırga ve sel sonrası bölgeye acil yardımlarını hızlandırdı.

Yemen’in doğusundaki El-Mehra kentinde etkili olan “Luban Kasırgası” ve sel nedeniyle 15 kişi yaralandı, 13 ev hasar gördü.

Sağanak sonucu oluşan selde El-Gayza ilçesinde 13 evin kısmen veya tamamen yıkılırken, ilçedeki yaklaşık 100 ailenin tahliye edilerek okullara yerleştirildi.

Kasırga nedeniyle ilçedeki elektrik sisteminin yüzde 90’ının hizmet dışı kaldı. Gayza ilçesinden bu bilgiler edinilirken devam eden kasırga ve yağış sebebiyle diğer ilçelerden henüz bilgi alınamadı.

Yaşanan felaketler sonrası derneğimiz Yemen’de yüzlerce aileye adak, akika kurban eti dağıtımı gerçekleştirdi. Bölgeye gıda kolisi, hijyen paketi, tıbbi yardımlar ve içilebilir temiz su dağıtımları arttırılarak devam edecek.

Sizlerde derneğimizin başlatmış olduğu Yemen acil yardımlarına destek olabilmek için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıntılı bilgi almak için 0216 614 04 61 numaraları telefon numarasını arayarak dernek yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.