"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Türkiye Ramazan yardımları devam ediyor

Türkiye Ramazan yardımları devam ediyor

Ramazan faaliyetlerine ‘’Kardeşlikte Ramazan gibi olalım’’ çağrısıyla başlayan derneğimiz yurt içinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırıyor.

‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım’’ çağrısıyla başladığımız Ramazan yardımlarını Türkiye’de 20 ilde gerçekleştiriyoruz.

Ramazan ayı yardımları kapsamında Türkiye’nin dört bir tarafındaki ihtiyaç sahibi ve yoksul ailelere yardım ulaştırmaya başlanıldı. İftar sofraları kurup ihtiyaç sahibi ailelere zekât, kumanya ve bayramlık kıyafet yardımları sürdürmeye devam edilecek.

 

5 bin aileye Ramazan kumanyası

Derneğimizin Türkiye Ramazan faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Genel Başkanımız Kemal Özdal, bu Ramazan’da da yoksul, ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere yardımlar ulaştırdığımızı belirtti. Türkiye’de 20 ilde yapılan yardımların hayırsever ve gönüllülerin destek ve katkılarıyla yürüdüğünü ifade eden Özdal, ‘‘Türkiye Ramazan yardımlarımı kapsamında 5 bin aileye kumanya, binlerce çocuğumuza bayramlık dağıtımı hedefliyoruz. Kuracağımız iftar sofralarında kardeşlerimizle bir araya geleceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

 

 

20 ile Ramazan yardımı

Türkiye yardımları kapsamında, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, İstanbul, Ağrı, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Kırklareli, Tokat, Eskişehir, Gümüşhane, Erzurum, Sinop, Bolu, Muş, Çorum, Şırnak, Bitlis ve Malatya’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmaya devam edeceğiz.

Başta Türkiye ve Gazze olmak üzere 25 ülkede gerçekleştireceği Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirmek için gıda kumanyası, fitre, fidye ve zekât dağıtımları yapılacak. Düzenli kurulacak iftar sofralarında oruçlar açılacak. Ramazan ayı boyunca sürecek yardımlarla birlikte binlerce çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek.

 

 

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan Derneğimiz, kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 125 TL, fitre bedelini 23 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.