Suriyeli 1000 Aileye Gıda Paketi

23 Şubat, Perşembe 00:15 9775 kez görüntülendi.

 Suriye’de bin aileye yağ, un, bakliyat, şeker ve çaydan oluşan bir ailenin aylık gıda ihtiyacını karşılayabilecek gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 Suriye’nin Hama ve İdlib bölgesinde yaşanan çatışmalar sebebi ile bölgede büyük bir göç yaşanıyor.  Derneğimiz yaşanan bu göç ve insanlık dramı karşısında bin aileye gerçekleştirdiği gıda yardımları ile bölge halkına yardımda bulundu.

 

  Suriye’de kış şartlarının ağırlaşması ve çatışmaların yoğunlaşması ile beraber büyük bir göç dalgası başladı. Hama’dan İdlib’e 200 bin kişi göç etmiş durumda, kırsaldan kentlere göç devam ediyor. Suriye halkının yaşadığı zor günlerde Sadakataşı Derneği olarak Suriye’de başlatmış olduğu yardım çalışmalarının ilk etabını geçtiğimiz hafta 12.186 çift ayakkabı dağıtımı yaparak gerçekleştirmiştik.

 

Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada;  Bölgede iç savaşın başladığı dönemden bu yana aralıksız çalışmalar sürdürüyoruz. Bizler ümmettin derdine bir nebze de olsa merhem olmaya çalışıyoruz. Bugün de Esed kuşatmasındaki İdlib bölgesine bin aileye gıda desteğinde bulunduk. Bir yandan savaşla bir yandan kış mevsimiyle bir yandan da açlıkla karşı karşıya olan Suriye halkının zor günlerinde yanlarında olacağız' ifadelerini kullandı.


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.