Afrin'e İnsani Yardım

21 Mart, Perşembe 11:43 10079 kez görüntülendi.

                        Afrin'e İnsani Yardım

 

   Dernek yetkililerimiz tarafından, Afrin şehir merkezinde yaşayan 250 aileye gıda kolisi ve ekmek dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 TSK ve ÖSO tarafından gerçekleştirilen operasyonlarla özgürleştirilen Afrin'de derneğimizin insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

 

  Genel Başkanımız Kemal Özdal öncülüğünde Afrin'de bulunan heyet ilk olarak bölge halkı ile bir araya gelip sorunlarını dinledi. Ardından il merkezinde 250 aileye konserve, helva, zeytin, peynir, bebek bisküvisi, süt ve oluşan gıda kolisi ve ekmek dağıtımı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta Afrin'in birçok bölgesinde de yüzlerce aile için gıda kolisi ve ekmek dağıtımı gerçekleştirmişti.

 

  Özdal dağıtımlar sırasında yaptığı açıklamada; Bölgede iç savaşın başladığı dönemden bu yana yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Gıda ve ilaç dağıtımları, çadır kentler, giyecek yardımları, kış yardımları, kurban kesim ve dağıtımları, kalkınma faaliyetleri gibi birçok projeye imza atarak yüzbinlerce kardeşimize yardımda bulunduk. Bugün de YPG'den kurtarılan Afrin'de 250 aileye gıda desteğinde bulunarak onların sorunlarını dinledik. Yarın Kilis'te bulunan mobil fırınımızı Afrin'e getirerek düzenli olarak ekmek dağıtımı gerçekleştireceğiz, dedi.

 

 Dağıtımlar sonrası bölge halkı yaşadıkları zor günlerde yapılan yardımlar için dernek yetkililerimize teşekkürlerini ifade etti.


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.