Onlar Üşürse İçimiz Yanar

08 Ocak, Perşembe 10:31 23193 kez görüntülendi.

Derneğimiz kış mevsiminin kendisini hissettirmesi ile birlikte başta Türkiye olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan ve Balkanları da kapsayan kış çalışmasına ‘Onlar üşürse içimiz yanar’ duygusu ile başladı.

 

 İslam coğrafyalarında yaşanan zulümlerin devam etmesi ve kış aylarının kapıya dayanması bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanları çok zor koşullar altında bırakıyor. 


Özellikle son 10 yıl içerisinde bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan vatanlarından hicret etmek zorunda bırakıldı. Bu sebeple, yüz binlerce kişi şehit oldu. Milyonlarca dul ve yetim de sahipsiz kaldı. Bu durum geride telafisi mümkün olmayan tahribatlar bıraktı. Mültecilerin barınmadan gıdaya, sağlık ve eğitim sorunlarından psikolojik yardımlara kadar çok sayıda acil ihtiyaçları var.


 Kış mevsimi ülkemizle beraber Orta Doğu’yu, Kafkasya’yı ve Balkanları da yavaş yavaş etkisi altına alıyor. Sadakataşı Derneği olarak zor koşulların artması nedeniyle kış yardımları kampanyası kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak; Battaniye, Atkı-Bere ve Eldiven takımı, Kazak, Mont, Çorap, Kışlık ayakkabı, içlik ve yakacak olarak belirledik.


 Kış mevsimi kapımıza dayandı. Ülkemizde ve yardıma muhtaç İslam coğrafyalarında kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Başta Türkiye olmak üzere Suriye, Lübnan, Filistin ve Balkanlar’da kışlık malzeme dağıtımları gerçekleştireceğiz. Bu çalışma kapsamında halkımızın yapacak olacakları yardımlar ile beraber çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılayacağız.

 

Derneğimizin başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirler. Ayrıca KIŞ yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilirler. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

 


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.