2018 Kurban Organizasyonu

Kurban Yaşatır

11 Ağustos, Perşembe 17:08 21046 kez görüntülendi.


Sadakataşı Derneği olarak Türkiye ile birlikte 30 ülkede ‘’Kurban Yaşatır’’ sloganıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için kurban faaliyetlerine başladık.

Sadakataşı, 2018 Kurban Organizasyonu çerçevesinde vekâlet yöntemiyle kurban bağış, kesim ve dağıtım çalışmaları için tüm hazırlıklarını tamamladı. Başta Türkiye olmak üzere Afrika'dan Asya'ya, Ortadoğu’dan Balkanlara, Orta Asya’dan Kafkasya’ya 30 ülkede ''Kurban Yaşatır'' diyerek kampanyayı başlatan derneğimiz; "Bu bayram da kardeşlik bilinciyle kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için siz paylaşın, biz ulaştıralım" çağrısıyla kurban sevinciyle iyilik sofrasında buluşmaya davet ediyor.

Derneğimiz, kurbanın bir ibadet olduğu bilinciyle İslami kural ve usullere riayet ederek yaptığı hazırlık çalışması sonucunda kurban kesilecek ülke ve bölgelerin ekonomik ve sosyal şartlarına uygun olarak dört ayrı kategoride kurban bedeli belirlemiştir.

2018 yılı Kurban Bayramı Kampanyası kapsamında 1 hisse kurban bedeli;

1.Bölge için 450 ₺

2. Bölge için 700 ₺

3. Bölge için 1250 ₺

4. Bölge için 2000 ₺ olacaktır.


Kurban organizasyonu münasebetiyle bölgelere gidecek kurban ekiplerimiz bir dizi proje açılışları gerçekleştirecektir.

Sadakataşı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyor. Derneğimiz, bağışçılarının vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlenmesini yardımcı olacak.

Kriz bölgelerine öncelik;

Dernek olarak İsrail ablukası ve işgali altında olan Gazze'ye, Myanmar ordusu ve fanatik Budistlerin saldırılarından Bangladeş’e göç eden Arakanlı Müslümanlar için Bangladeş'e, iç savaş nedeniyle kendi topraklarında mülteci durumuna düşen Suriyelilere, kuraklık ile kıtlığın hüküm sürdüğü Afrika’yı öncelikli yardım bölgeleri belirleyerek kardeşlerimize ulaşacağız.

Nerelerdeyiz; Kurban Organizasyonu kapsamında başta Türkiye olmak üzere 23 ülkede çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.

Afrika; Benin, Burkina Faso, Çad, Etiyopya, Kenya, Sudan, Nijer, Somali, Tanzanya ve Uganda

Asya; Filipinler (Moro), Abhazya, Bangladeş, Moğolistan, Nepal, Sri Lanka, Vietnam,  Filistin (Gazze), Lübnan ve Suriye

Avrupa; Bulgaristan ve Arnavutluk

Açılışı yapılacak projeler;

  • Bangladeş’e göç eden Arakanlı mülteciler için 100’er öğrencinin eğitim göreceği Hz. Musab Bin Umeyr ve İkra okullarının açılışı gerçekleştirilecek.
  • Derneğimiz ayrıca Bangladeş’te 100’ün üzerinde Arakanlı çocuğun rehabilite edilip, eğitim göreceği DNA Dijital Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirecek.
  • Ayrıca birçok ülkede su kuyuları açılışları gerçekleştirilecek.


Kurban Organizasyonumuzu Nasıl Gerçekleştiriyoruz:

 Vekaletini derneğimize vermek isteyen bağışçılarımız banka, online bağış veya nakit olarak derneğimize ulaştırır.

Aralıksız olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz Kurban Bayramı ve 12 ay boyunca düzenlenen Adak, Akika, Şükür Kurbanı projelerimiz sonucunda, çalışma gerçekleştirilen ülkelerdeki tecrübe ve birikimimizle, özenle seçilen kurbanlar İslami usûl ve kurallara uygun şekilde kesilir.

Bölge halkı ile bayramlaşmanın ardından kesilerek pay edilen kurban hisseleri daha önceden belirlenmiş olan muhtaç bölge halkına dağıtılır.

Kurban hissesinin vekâletini derneğimize teslim eden her hisse sahibine, kurbanının hangi ülkede kesildiğine ve dağıtıldığına dair bilgilendirme sms’i gönderilir. 

Kurbanınız nasıl bağışlayabilirsiniz?

Bağışçılarımız, en kolay ve hızlı yoldan bağışlarını yapabilmesi için kampanya süresince aşağıdaki başvuru ve ödeme yöntemlerinden birini kullanabilir:

Telefon bağışı için: +90 (216) 614 04 61 nolu telefonumuzu aradığınızda Dernek görevlisi, size en uygun ödeme yöntemi konusunda yardımcı olacaktır.

Banka Havalesi: Web sayfamızda bulunan banka hesapları veya posta çeki hesaplarına bağış bedeli yatırılarak kampanyaya katılmak mümkündür.

A GRUBU B GRUBU C GRUBU D GRUBU


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.