Haydi Gençler Afrika'ya Su Kuyusu Açmaya

07 Haziran, Perşembe 12:00 17562 kez görüntülendi.

Derneğimiz Afrika’da Su Kuyuları Açıyor

Dünya’nın 25 ülkesinde faaliyetlerde bulunan;  gıda kolilerinden kışlık ihtiyaçlara, çadır kent organizasyonlarından  temizlik malzemelerine, kardeş aile projelerinden, yetim kefalet programlarına her alanda ihtiyaç sahibi insanların yanında olan Derneğimiz,  Afrika’da  içme suyu sıkıntısı çeken bölge halkı için yaptığı Su Kuyusu Açma projelerine bir yenisini daha ekledi.

 

Üsküdarlı Gençler Derneğimizle Afrika’ya Su Kuyusu Açıyor

Üsküdar Gençlik Merkezi ‘nin Afrika’da içme suyu sıkıntısı yaşayan insanlar için planladığı Afrika’ya Su Kuyusu açma projesi  hayata geçti. Dernek yetkililerimizle Üsküdar Gençlik Merkezi Yetkililerinin yaptıkları toplantılar sonucunda  “ Haydi Gençler Afrika’ya Su Kuyusu Açmaya “ sloganıyla başlayan kampanya,  toplumsal duyarlılığı harekete geçirerek Afrika’da yaşayan insanların temel sorunlarından biri olan içme suyu problemini aşmada bölge halkına destek vermeyi amaçlıyor.  Kampanyanın Dünya Su Günü olan 22 Mart gününe kadar sürmesi planlanıyor. Kampanyaya destek için UGMSU yazıp 2989 a sms gönderilmesi gerekiyor.

 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den Kampanyaya Destek

Üsküdar Gençlik Merkezi ve Derneğimizin  sosyal medya hesaplarından “ Haydi Gençler Afrika’ya Su Kuyusu Açmaya “sloganıyla kampanyanın duyurulmasının hemen ardından ilk sms’yi Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen  attı. Türkmen   “ Üsküdarlı Gençler  “ Haydi Gençler Afrika’ya Su Kuyusu Açmaya “ diyor.” Destek olmak için UGMSU yaz 2989 a gönder “ iletisiyle sosyal medyadan da kampanyaya destek çağrısında bulundu.

 

 


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.