Gazze'ye Mont ve Battaniye Dağıtımı

23 Şubat, Perşembe 00:16 3468 kez görüntülendi.

    İsrail ambargosu ve ablukası altında yaşayan Gazzelilere derneğimiz tarafından yüzlerce kışlık mont ve battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.

 

  İsrail işgali altındaki Gazze dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumunda. İsrail’in serbest dolaşım hakkından mahrum bırakılmış yaklaşık 2 milyon Filistinli kardeşimiz, etrafı yüksek duvarlarla çevrili şehirde hayat mücadelesi veriyor. İsrail’in çeşitli zamanlarda gerçekleştirdiği saldırılarla şartların daha da zorlaştığı bölgede hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçlar güçlükle karşılanıyor.

 

  Sadakataşı Derneği olarak, kış yardımları kapsamında dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve mazlumlara gıda, giyecek, kışlık yardımı ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin dağıtımlarını sürdürüyoruz. Kış aylarının gelmesi ve havaların soğumasıyla Gazze'de ihtiyaç sahiplerine dağıtılan battaniye ve mont kardeşlerimizin yüzlerini güldürdü.

 

  Derneğimiz Yurtiçi kış projeleri başlangıcını Kahramanmaraş Çağlayan Cerit’te öğrencilerimize hediyelerini dağıtarak başladı. Gazze ile beraber yurtdışında ki kış çalışmalarına da başlamış oldu. Dernek olarak bu yıl Türkiye’nin dört bir yanında, Balkanlar, Suriye, Gazze, Kudüs ve Lübnan’da kış yardım çalışmalarımızı aralıksız devam ettircez.


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.