Yâdigar-ı Ecdad! Son Kale Anadolu ve Kudüs Projesi Başladı

30 Aralık, Perşembe 16:21 5672 kez görüntülendi.

“Yadigâr-ı Ecdad! Son Kale Anadolu ve Kudüs” Projesi Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile “Gençlik Projeleri Destekleme Programı” kapsamında ortaklaşa düzenlediğimiz “Yadigâr -ı Ecdad! Son Kale Anadolu ve Kudüs” projesinin proje açılış toplantısı Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Açılış toplantısı Derneğimiz ve Kudüs’ün tanıtımı ile başladı. Başkanımız Kemal Özdal, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdür Yrd. Muhammed Ecevit Carti, Gençlik ve Spor Bakan Müşaviri Ömer Faruk Terzi projenin açılış toplantısına katılarak projenin önemine ilişkin birer konuşma yaptılar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdür Yrd. Muhammed Ecevit Carti Kadim medeniyetimizin ayırıcı vasıflarından olan barış içinde bir arada yaşamanın en güzel örneği olan Kudus'ün bu topraklarda yaşayanların tarih bilinci açısından ifade ettiği öneme dikkat çekerek, bu projenin Filistinli ve Türk gençler arasındaki gönül köprüsünü daha da güçlendireceğini umut ettiklerini vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakan Müşaviri Ömer Faruk Terzi yaptığı konuşmada Kudüs’ün tarihi ve stratejik önemine değindi. Bu tür organizasyon ve projelerin çok önemli olduğunu ve bu konuda gayret göstermemiz ve gündem oluşturmamız gerektiğini ifade etti. Hiçbir çalışmanın küçümsenmemesi gerektiğini, 10 tane gençlik grubunun 100 kişilik bir çalışma yapmasıyla bundan 1000 gencin etkileneceğini unutmamamız gerektiğine değindi.

Başkanımız Kemal Özdal, yaptığı konuşmasında Kudüs’ün ecdadımızın bir parçası olduğuna vurgu yaptı. "İşgal ve yokluk içinde yorgun düşen Kudüs kendisine uzanacak vefalı eli beklemektedir. Tüm Müslümanlardan hatta vicdan sahibi tüm insanlardan bekledikleri gibi tarihsel ve coğrafi olarak en fazla umut ettikleri o el yadigâr Anadolu gençliğinin elidir. Bugün bu vefalı eli uzatmak üzere "Yadigâr-ı Ecdad Son Kale Anadolu ve Kudüs!" startını vermek üzere buradayız.” diyerek, Projemize destekleri ve ilgisinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK’a, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’ne derneğimiz adına şükranlarını iletti.

Seminerde son konuşmayı yapan Proje Koordinatörü Rabia Savaş "Yadigâr-ı Ecdad Son Kale Anadolu ve Kudüs!" projesi ile ilgili bir sunum gerçekleştirerek projenin detaylarını katılımcılara aktardı.

12 ay sürecek proje kapsamında; Kudüs ile ilgili seminerler, belgesel gösterimleri, Türkiye-Filistin öğrenci değişim programı, Türkiye-Filistin futbol dostluk maçı, Kudüs’te Türk kültürüne ait ebru, hat sanatlarının tanıtımı, Kudüs’ten getirilen gençlere İstanbul seyahati, tarihi bilincin yerinde verilmesi için Kudüs’ü Şerif’e 5 günlük gezi, Türkiye-Filistin sosyal uyum programı, eğitim ve seminerler gibi birçok aktivite gerçekleştirilecektir.


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.