Kış Gelmeden, Siz Gelin !

03 Aralık, Perşembe 18:45 5797 kez görüntülendi.

Sadakataşı Derneği olarak kış mevsiminin girmesiyle birlikte Türkiye, Suriye, Filistin ve Lübnan'ı kapsayan kış yardımları kampanyası başlattık. "Kış gelmeden, Siz Gelin !" sloganıyla kampanyanın startı verildi. İslam coğrafyalarında yaşanan zulümlerin devam etmesi ve kış aylarının kapıya dayanması bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanları çok zor koşullar altında bırakıyor.
Özellikle son 10 yıl içerisinde bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan vatanlarından hicret etmek zorunda bırakıldı. Bu sebeple, yüz binlerce kişi şehit oludu milyonlarca dul ve yetim de sahipsiz kaldı. Bu durum geride telafisi mümkün olmayan tahribatlar bıraktı. Mültecilerin barınmadan gıdaya, sağlık ve eğitim sorunlarından psikolojik yardımlara kadar çok sayıda acil ihtiyaçları var.
Kış kampanyası kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak; Battaniye, Atkı - Bere ve Eldiven takımı, Kazak, Mont, Çorap, Kışlık ayakkabı, içlik ve yakacak olarak belirlendi.
Kış mevsimi ülkemizle beraber orta doğuyu da yavaş yavaş etkisi altına alıyor. Dernekğimiz zor koşulların artması nedeniyle kış yardımları kampanyası kapsamında 3 konteynırdan oluşan 650 bin TL değerindeki kışlık malzemeleri gemi yoluyla Lübnan'a gönderdi. Bu yardım malzemeleri Lübnan'da bulunan Filistinli ve Suriyeli mültecilere dağıtılacak.
Genel Merkezimizden yapılan açıklamada; "Bu senenin son ayındayız ve kış mevsimi kapımıza dayandı. Ülkemizde ve yardıma muhtaç İslam coğrafyalarında kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Lübnan'da bulunan mülteciler için 3 konteynırdan oluşan malzemelerimizi gönderdik ve önümüzdeki günlerde de Gazze'ye ilk etapta 5.500 adet battaniyeyi de yola çıkaracağız.  Ayrıca başta İstanbul, Şanlıurfa ve Ağrı'da olmak üzere Türkiye'de kışlık malzeme dağıtımlarını da gerçekleştireceğiz. Yardımsever Türkiye halkına çok teşekkür ediyoruz. Derneğimizin başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarımıza www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirler. Ayrıca KIŞ yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL  destekte bulunabilirler. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirler" denildi.


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.