Burkina Faso'da Ramazan Çalışmalarını Gerçekleştirdik.

22 Haziran, Perşembe 16:59 10444 kez görüntülendi.

Derneğimiz, Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte farklı coğrafyalarda Ramazan çalışmalarına devam ediyor. Burkina Faso’nun başkente uzaklığı 180 km olan ve 1200 kişinin yaşadığı Pogoro Köyü’nde Suat Şahmete Ölmez Camii açılışı bölgeye giden ekibimiz ve bölge halkı ile birlikte gerçekleştirildi. Ayrıca başkente yakın bir bölgede derneğimiz tarafından Hacı Ümmehani Filik Camii temeli atıldı.

Başkent Ouagadougou’da ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 238 kumanya dağıtım ve 333 kişilik iftar verildi. Ayrıca bayramın yaklaşmasıyla birlikte 75 çocuğa bayramlık hediye edildi.

Temel eğitim sıkıntısının yoğun olarak yaşandığı bölgede yaşayan çocuklar için 800 adet Kuran ve Temel Dini Bilgiler Eğitim Seti  Ak Parti Kadın Kolları sponsorluğunda dağıtıldı.

'Kardeşim Orucunu Açtın mı?' sloganıyla “Bu Ramazan’da kimlerin iftar açıp açmayacağını dert edip Ramazan sevincini birlikte yaşamaya gayret edeceğiz." diyerek yardım çağrısında bulunan derneğimiz, bu yıl kumanya bedelini 85 TL olarak belirledi.

Ayrıca Sadakataşı Derneği’ne 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz. 

bagis.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı  irtibat telefonundan zekat, sadaka ve fitre bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.