“Halep’e Yol Açın” konvoyu yola çıktı

17 Aralık, Perşembe 14:19 6351 kez görüntülendi.

Sadakataşı Derneği, Suriye savaşının ilk başladığı günlerden itibaren Suriye'nin içerisinde insani yardım dağıtımlarını sürdürmektedir.

İdlip ve Türkmendağı’nda birer çadırkent kuran derneğimizin şuan günde 15 bin ekmek üreten mobil fırını ekmek dağıtımlarını İdlib’te sürdürmektedir.

  Aylardan beri muhasara altında bulunan Halep'e son günlerde başlatılan yoğun hava saldırıları ve şehrin tamamen kuşatma altına alınması ile kapana kısılan ve yardımların ulaşmasında büyük zorluklar yaşayan mazlumlar için tahliye süreci başlamış ve dün itibariyle 8500 sivil İdlib’e yerleştirilmiştir. Şuan bölgede bulunan Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet HASBAL’ın aktardığı son bilgilere göre şuan itibariyle tahliye süreci rejim destekli terörist gruplar tarafından durma noktasına gelmiştir. Dün tahliye edilen 800 kişiyi rehin alıp 14’ünü öldüren teröristler, tahliye mutabakatında yer almamasına rağmen İdlib’teki şiiler tahliye edilene kadar konvoylara saldıracakları şantajını yapmaya çalışıyor.  Bu problemler çözüldükten sonra 85.000 Haleplinin tahliyesi beklenmektedir. İdlib kırsalında gelecek olan diğer siviller için Sadakataşı Derneği de 12 dönümlük geçici yerleşim alanında çadırkent kurulum işlemlerine devam etmektedir. Halepli kardeşlerimize taze bir umut olarak "Halep'e Yol Açın"  sloganı ile yola çıkan konvoya Sadakataşı Derneği de 30 tırlık yardımlar ile katılım sağlamıştır. Şuanda Halep’ten tahliye edilip İdlib’e yerleştirilen siviller için içerisinde un, süt, bebe bisküvisi, gıda kolisi, battaniye ve kışlık giyim barındıran yardım tırlarımızından bir kısmı  bugün itibariyle  Cilvegözü sınır kapısından giriş yapmıştır. Yüzbin civarında mültecinin beklendiği İdlib'te kurulacak kamplardaki mültecilere yardımlar konvoydan sonrada süresiz devam edecektir.


GÜNCEL
GÜNCEL
ST Blog
Sadakataşı
Sadakataşı Gönüllüsü
02 Ocak, Perşembe 12:30
Çad’ın N’djamena bölgesin..
Kalıcı projeler kapsamında birçok bölgede Kuran..
Devamını Oku
Destekleriniz için 0216 614 04 61 sadakatasi@sadakatasi.org.tr
Online Bülten
e-mailinizi gönderin, faaliyet bültenimizi elektronik ortamda size gönderelim.

614 04 61216SadakataşıAlo
Tüm Hakları Saklıdır. © Sadakatasi 2013 Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
HALİL KANTARCI YETİMHANESİ
Sri Lanka Şehid Halil Kantarcı Yetimhanesi'ne Destek olmak için HALİL KANTARCI yazıp 2989'a SMS gönderebilirsiniz.