"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Suriye için acil un çağrısı

Suriye için acil un çağrısı

Suriye’de yaşanan un temini sıkıntısı sebebiyle yardım çalışmalarına gerçekleştiriyoruz.

Derneğimiz Suriye’de yaşanan un sıkıntısının çözümü için ‘’Kardeşinin una ihtiyacı var’’ çağrısı ile yardım çalışması başlattı.

Savaş, açlık ve yaklaşan kış mevsimi gibi pek çok sorunla boğuşan Suriye halkının rejim ve destekçileri tarafından abluka altına alınması, ambargo uygulanması ve bombalanması nedeniyle  ekmek bulma konusunda büyük sorunlar yaşanıyor.

Suriye’de fırınlar, dışarıdan un temin edilmesinin engellenmesi ve ekonomik sebeplerden dolayı kapandı. Halk ise ekmek yapabilmek için erzağındaki unu tüketmek üzere, buda bölgede insanlık dramı yaşanması riskine sebep oluyor.

‘’100 Tır un yardımı hedefliyoruz’’

Sadakataşı Genel Başkanı Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘Kış mevsimi yaklaşmakta ve Suriye’de rejim ve ekonomik sebepler ile kardeşlerimiz ekmek bulma konusunda büyük problemler yaşıyor. Bölgede birçok fırın kapandı. Halkın en temel ihtiyacına dernek olarak odaklandık. Yanı başımızda insanlar hayatlarını savaş sebebi ile kaybediyor. Birde buna açlık eklenmek üzere, dernek olarak bunun önüne geçmek için vatandaşlarımıza çağrımız kardeşlerine destek olarak ekmeklerini onlarla bölüşerek yalnız olmadıklarını hissettirmeleri.  Bizde bu çağrı ile beraber 100 tır unu Suriye’ye ulaştırmayı hedefliyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Derneğimizin başlatmış olduğu Suriye yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden Suriye yazarak 2989’a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.