"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Sadakataşı Ramazan dağıtımlarına başladı

Sadakataşı Ramazan dağıtımlarına başladı

Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte farklı coğrafyalarda Ramazan yardımlarının dağıtılmasına başlanıldı.

‘‘Kardeşlikte Ramazan Gibi Olalım’’ çağrısıyla Ramazan yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başlayan derneğimiz, ay boyunca yaklaşık 500 bin kişiye yardım götürecek.

Ramazan yardımları kapsamında Türkiye, Lübnan, Yemen ve bombardıman altında bulunan Gazze’de yüzlerce aileye un, yağ, şeker, zeytin, pirinç, çay, çorba, hurma ve konserveden oluşan Ramazan kumanyası dağıtımlarını gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdü.

Sadakataşı Derneği, başta Türkiye ve Gazze olmak üzere 25 ülkede gerçekleştireceği Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirmek için gıda kumanyası, fitre, fidye ve zekât dağıtımları yapacak. Düzenli kurulacak iftar sofralarında oruçlar açılacak. Ramazan ayı boyunca sürecek yardımlarla birlikte binlerce çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek.


Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 125 TL, fitre bedelini 23 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.