"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Yurtiçi Ramazan yardımları devam ediyor

Yurtiçi Ramazan yardımları devam ediyor

‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım çağrısıyla'' başlatmış olduğumuz Ramazan yardımları kapsamında Almanya İslamic Relief kurumu ile birlikte Gaziantep'te yaşayan 100 aileye gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi.

‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım'' çağrısıyla Ramazan çalışmalarına Türkiye ile birlikte 25 ülkede başlayan derneğimiz Türkiye yardımlarını sürdürüyor.

 

 

100 Aileye Ramazan Kumanyası

Almanya İslamic Relief kurumu ile birlikte Türkiye'nin 20 ilinde sürdüğümüz yardımlar kapsamında 2000 aileye Ramazan kumanyası ulaştırılacak. Genel Sekreterimiz Fatih Bolcan denetiminde Gaziantep'te bulunan Ramazan ekibi burada yaşayan 100 ihtiyaç sahibi aileye şeker, tuz, makarna, pirinç, bulgur, konserve, kahvaltılık gıdalar, yağ, çay ve meşrubattan oluşan Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi.

 

 

Gaziantep'te dağıtılan kumanyalar sonrası bilgi veren Fatih Bolcan, bu Ramazan'da da yoksul, ihtiyaç sahibi ve mültecilere yardım ulaştırdıklarını söyledi. Bolcan sözlerinin devamında, ‘‘Türkiye Ramazan yardımlarında ihtiyaç sahibi ailelere kumanya, binlerce çocuğumuza bayramlık dağıtımı hedefliyoruz. Kuracağımız iftar sofralarında kardeşlerimizle bir araya geleceğiz.'' İfadelerini kullandı.

Derneğimiz, başta Türkiye ve Gazze olmak üzere 25 ülkede gerçekleştireceği Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirmek için gıda kumanyası, fitre, fidye ve zekât dağıtımları yapacak. Düzenli kurulacak iftar sofralarında oruçlar açılacak. Ramazan ayı boyunca sürecek yardımlarla birlikte binlerce çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek.

 

 

 

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 125 TL, fitre bedelini 23 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Sadakataşı'ndan Aksa avlusunda yetim ailelere iftar

Tarih: 18 Mayıs 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.