"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Yurtiçi acil yardımlarını sürüyor

Yurtiçi acil yardımlarını sürüyor

Koronavirüs (Kovit-19) salgınından olumsuz olarak etkilenen vatandaşlarımız için başlattığımız yardım faaliyetlerini sürdürüyoruz. Acil yardım ekiplerimiz tarafından bin aileye gıda kumanyası, 200 aileye ise hijyen kolisi dağıtımı gerçekleştirildi

Koronavirüs (Kovit-19) salgını nedeniyle maddi gelir seviyesinde azalma yaşayanlar, işini kaybedenler ve yaşlılar için başlatmış olduğumuz acil yardım çalışmaları devam ediyor.

‘‘Büyük Türkiye Dayanışma Kampanyası’’ çağrısıyla başlattığımız yardım faaliyetleri ülkemizin 81 ilinde de sürdürülüyor. Yardımlar İçişleri Bakanlığı öncülüğünde, valilikler ve kaymakamlıkların koordinasyonunda Vefa Sosyal Destek Grubu’nun tespit ettiği ailelere ulaştırılıyor.

 

Bin aileye gıda kumanyası

Acil yardım ekiplerimiz yurtiçinde yapmış olduğu yardım çalışmaları kapsamında bin aileye salça, sıvı yağ, şeker, pirinç, bulgur, yeşil mercimek, un, tuz ve konserve ürünlerden oluşan gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi.


200 aileye hijyen kolisi

Koronavirüs salgınının yaşandığı ve hijyen ürünlerine ihtiyaç duyulan bu zamanlarda dernek 200 aileye kolonya, dezenfektan, maske, ıslak mendil, el sabunu, şampuan, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, kâğıt havlu, peçete ve tuvalet kağıdından oluşan hijyen kolisi dağıtımı gerçekleştirildi.


Yardım faaliyetlerine destek olmak için

Başlatmış olduğumuz kampanyaya destek olarak bu süreçte mağdur olan ailelere yardım ulaştırmak isteyen hayırseverler TÜRKİYE yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilir. Online bağış için https://bagis.sadakatasi.org.tr/ internet sitesini ziyaret edebilir. Banka hesap numaralarına internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Yurtiçi acil yardımlarını sürüyor

Tarih: 20 Nisan 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.