Yemenli Murşid ailesine insani yardım

Yemenli Murşid ailesine insani yardım

Tarih: 24 Ocak 2019


Yemenli Murşid ailesine insani yardım

İç savaşla birlikte açlık ve salgın hastalıkların yaşandığı Yemen'de bulunan acil yardım ekibimiz ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmaya devam ediyor. Ekiplerimiz 4 çocuklarından 2'si engelli olan ve birini göç yolunda kaybeden Murşid ailesine yardım ulaştırdı.

Yemen'de iç savaştan dolayı evlerini terk edip göç etmek zorunda kalan ve ikisi engelli 4 çocuğu bulunan Mürşid ailesi zorlu yolculukta bir çocuklarını kaybetti. Bölgede bulunan ekibimiz tarafından kötü şartlar altında yaşayan aileye gıda, ilaç ve hijyen yardımı yapıldı.

El-Kedha bölgesindeki çatışmalardan kaçarak ailesiyle Taiz yakınlarındaki bir kampa sığınan Hasan Murşid en küçük çocuğunu açlık ve hastalık nedeniyle toprağa verdi. Dört çocuğu olan Murşid'in iki çocuğu engelli. 2016'da bölgelerinde başlayan çatışmalar sebebiyle göç etmek zorunda kaldılar. İki çocuğunu kendisi taşıyan acılı baba 6 aylık bebeği Akil'i ise eşi taşıyordu. İki engelli çocuğu sırtında taşıyarak iki gün boyunca yürüyüp Taiz bölgesine ulaştı.

Fırtınalı ve çok şiddetli yağışın olduğu bir gece kampa vardıklarını söyleyen belirten Murşid, yatak, çadır ya da başka bir şeyleri olmadan kartonların üzerinde yatarak günleri geçirdiler.

Bölgede bulunan acil yardım ekibimiz zor günler geçiren ve çocuklarına bakabilecek durumu olmayan aileye, un, şeker, pirinç, yağ, süt tozu ve konserveden oluşan gıda kolisi, ilaç ve hijyen kolisi yardımı gerçekleştirdi.

Aile ile yakından ilgilenen yönetim kurulu üyemiz Cevdet Hasbal; ” Ülkede genel olarak sefalet hakim ve birçok bölgede gıda, ilaç, hijyen ürünlerinden ziyade ekmek ve su dahi bulmakta zorlanılıyor. Acil yardım çalışmalarımız kapsamında gittiğimiz Taiz'de Murşid ailesi ile karşılaştık ve hikayelerini dinledik. Engelli 2 çocuk ile derme çatma bir çadırda hijyenik olmayan koşullarda yaşayan ailenin durumu içler acısıydı. Hasan Murşid, işsiz olduğunu ve ailesine bakamadığını ve yardıma ihtiyaçları olduğunu belirtti.  Aileye gıda, ilaç ve hijyen kolisi yardımı gerçekleştirdik ve düzenli olarak Murşid ailesine yardım ulaştırmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.