"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Yemen'de 400 bin çocuk ölüm tehlikesinde

Yemen'de 400 bin çocuk ölüm tehlikesinde

Yemen'de 2015 yılında başlayan iç savaşla birlikte ekonomik, sosyal ve sağlık sorunları gittikçe büyüyor.

Yemen'de yaşanan insanlık dramı güm geçtikçe derinleşiyor. Ülkede 22 milyon insan yardıma muhtaç durumda. Yemen'de ölüm sınırında 400 bin bebek ve çocuk var. Ölümlerin önüne geçmek için bölgeye acil yardımların arttırılması gerekiyor.

Ülkede iç savaşın başladığı 2015 yılından bu yana toplam can kaybı 50 bini aştı. Hastanelere, okullara ve altyapı tesislerine yönelik saldırılar ise sıradanlaştı. Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede, temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle kriz gün geçtikçe derinleşiyor.

Yaklaşık 22 milyon insan yardıma muhtaç şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Yüz binlerce kişi ülke içerisinde mülteci durumuna düşerek, çadır kentlerde hayat mücadelesi veriyor.

Ülke nüfusunun yüzde 75'inin yardıma muhtaç durumda yaşamlarını sürdürürken, halk gıda, su, ilaç ve hijyen malzemesi temini konusunda büyük sıkıntı yaşıyor.

Bölgede bulunan acil yardım ekibimiz aracılığıyla Yemen halkının en büyük sorunları arasında yer alan sağlık, gıda, hijyen ve barınma alanında acil yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyoruz.

Sadakataşı Derneği'nin başlatmış olduğu Yemen yardımlarına destek olabilmek için YEMEN yazarak 2989'a SMS atabilir, www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilir ve online bağış yapabilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından dernek yetkililerine ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.