"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Yemen’e gıda yardımı

Yemen’e gıda yardımı

İç savaşla beraber ekonomik sıkıntı ve kıtlığın yaşandığı Yemen’de, insani yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yaşanan iç savaş nedeniyle Marib’de bulunan mülteci kamplarına göç eden ve zor şartlarda yaşamlarını sürdüren 260 aileye gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi.

Acil yardım çalışması kapsamında Marib bölgesinde açlıkla mücadele eden mülteci ailelere un, şeker, pirinç, yağ, çay, konserve gıdalar ve 900 gr. süt tozundan oluşan gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi.

Yemen'de iç savaşın başladığı 2015 yılından bu yana toplam can kaybı 30 bini aştı. Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede, temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle salgın hastalıklar her geçen gün daha da artıyor.

Genel Başkanımız Kemal Özdal yapılan yardımlar sonrası yaptığı açıklamada; ‘‘Yemen’de yaşanan iç savaş sonrası milyonlarca insan yardıma muhtaç duruma geldi. Yapmış olduğumuz yardım çalışmasıyla yüzlerce aileye gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdik. Bölgeye önümüzdeki günlerde de yardım ulaştırmaya devam ederek kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Başlatmış olduğumuz Yemen yardımlarına destek olabilmek için YEMEN yazıp 6780’e SMS atarak 10 TL destekte bulunabilir, www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Yemen’e gıda yardımı, Yemen Yardımı, Yemen, Sadakataşı Derneği Yemende

Tarih: 04 Mart 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.