"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Yemen’de Ramazan Sevinci

Tarih: 21 Nisan 2021


Yemen’de Ramazan Sevinci

Ramazan yardımları kapsamında iç savaşın yaşandığı Yemen’de gıda kolisi ve iftarlık kumanya dağıtımları gerçekleştirildi.

Bu yıl Ramazan çalışmalarına ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla başlayan gerçekleştiriyoruz. Yardımlar kapsamında ekibimiz Yemen’in Marib ve Taiz bölgelerinde yaşayan mültecilere gıda kolisi ve iftarlık kumanya ulaştırdı.

 

Ülkede genel durum

İç savaşın gölgesinde Ramazan ayına giren Yemen’de kıtlık ve ekonomik problemler nedeniyle milyonlarca insan yeteri kadar gıda temin edemiyor. Temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle salgın hastalıklar her geçen gün daha da artıyor. Ülkede 24 milyon insan yardıma ve korunmaya muhtaç durumda yaşamlarını sürdürüyor.

 1600 aileye gıda kolisi

Ramazan ekibimiz Marib ve Taiz bölgelerinde bulunan mülteci kamplarında yaşayan 1600 aileye pirinç, şeker, yağ, çay, sebze, konserve gıdalar, salça ve tuzdan oluşan gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

 

İftarlık kumanya dağıtımları

Marib ve Taiz bölgelerinde bulunan kamplarda yaşayan 500 mülteciye düzenli olarak iftarlık kumanya dağıtımı gerçekleştiriliyor. Ramazan ayı sonuna kadar sürecek dağıtımlarla birlikte toplamda 15 bin iftarlık kumanya mültecilere ulaştırılacak.

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘İç savaş, ekonomik problemler ve kıtlıkla mücadele eden Yemen Ramazan ayına bu yıl da zor şartlar altında girdi. Ramazan yardımları kapsamında bölgede gıda kolisi ve iftarlık kumanya dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Yardımlarımıza fitre ve zekât dağıtımlarını ekleyerek kardeşlerimize destek olmayı Ramazan ayı boyunca sürdüreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

Destek olmak için;

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz, kumanya ve bayramlık bedelini 200 TL, fitre bedelini 28 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca RAMAZAN yazıp 2989’a sms göndererek iftar sofralarına 10 TL'lik katkıda bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 


Paylaş:

Etiketler: Yemen, Ramazan

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.