"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Van’a Sel Yardımı

Tarih: 02 Agustos 2021


Van’a Sel Yardımı

Acil yardım ekiplerimiz, Van’ın Başkale, Özalp ve Çaldıran ilçelerinde yaşanan sel felaketinden etkilenen ailelere gıda, hijyen ürünleri ve battaniye yardımı gerçekleştirdi.

Van’da yaşanan sel felaketinin ardından zarar gören ailelere, bölgede bulunan Siirt Temsilciliği ekiplerimiz tarafından acil yardım ulaştırıldı.

 

150 aileye acil yardım

Van’ın Başkale, Özalp ve Çaldıran ilçelerine bağlı 21 mahallede etkili olan yağışlar sonrası 32 ev kullanılamaz hale gelirken, 900 hayvan telef oldu. Bölgeye ulaşan yardım ekiplerimiz ilk olarak selde evleri zarar gören 150 aileye gıda kolisi, hijyen ürünleri ve battaniye ulaştırdı.

 

Acil ihtiyaç malzemeleri

Bölgede bulunan ekiplerimiz su, battaniye, hijyen kolisi ve gıda kumanyasını acil ihtiyaç malzemesi olarak belirledi. Bölgede yaşanan kriz bitene kadar yardım çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

Yardımlar devam edecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘‘Van’da yaşanan sel felaketi sonrasında kardeşlerimize yardım ulaştırmak için Siirt Temsilciliğimize bağlı ekiplerimiz bölgeye intikal etti. Bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda gıda, hijyen ürünleri ve battaniye dağıtımı gerçekleştirdik. Bölgeye acil yardım ulaştırarak zor durumda olan vatandaşlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

 

Destek olmak için

Van’da yaşanan sel felaketi sonrası başlatmış olduğu acil yardımlara destek olmak için www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına ulaşabilir, TÜRKİYE yazıp 2989’a sms göndererek 10 TL destek olabilirsiniz. 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonumuzu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Van, Sel, Yardım

so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.