Üsküdar Belediyesi ve 15 STK’dan Gazze Kermesi

Üsküdar Belediyesi ve 15 STK’dan Gazze Kermesi

Tarih: 05 Aralık 2023


Üsküdar Belediyesi ve 15 STK’dan Gazze Kermesi

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlar nedeniyle zor durumda olan Filistin halkına Türkiye kamu kurumları ve STK’ları aracılığıyla yardım ulaştırmayı sürdürüyor.

Üsküdar Belediyesi öncülüğünde 15 STK’nın başlattığı hayır kermesi ile elde edilen gelirler yaşam mücadelesi veren Gazze halkına insani yardım olarak ulaştırılacak.

Gazze halkına destek olabilmek için Üsküdar’dan Gazze’ye Gönül Köprüsü çağrısıyla toplamda 10 gün sürecek hayır kermesi devam ediyor. Kermesin geliri, Gazze'ye ulaştırılacak insani yardım paketlerine katkı sağlayacak.


Derneğimizden Gazze yararına 2 araç

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırılar sonrası hayırseverler 2 otomobilin gelirini Gazze halkına yardım olarak ulaştırılması amacıyla derneğimize bağışladı. Üsküdar’dan Gazze’ye Gönül Köprüsü çağrısıyla gerçekleştirilen kermeste toplam değerleri yaklaşık 2 milyon TL olan araçların satışını gerçekleştireceğiz.

Gazze’de saldırıların yaşandığı ilk günden itibaren yardım çalışmaları gerçekleştiren derneğimiz kermes alanında ayrıca yiyecek, meşrubat, kıyafet ve hediyelik ürünlerin satışını gönüllülerimiz aracılığıyla yapıyoruz.


10 Aralık tarihine kadar sürecek

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kermes 10 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek. Kermese katılmak isteyen vatandaşlarımız saat 10.00 ile 22.00 arasında kermes alanını ziyaret edebiliyor.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.