"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Türkiye Lübnan’da yaraları sarıyor

Türkiye Lübnan’da yaraları sarıyor

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaşanan patlama sonrası bölge için acil yardımlarımızı sürdürürken, ihtiyaç sahibi ailelerin ev tadilatlarını gerçekleştirmeye başladık.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen ve etkileri tüm ülkeyi saran patlama sonrası, başlattığımız yardım çalışmaları devam ediyor. Beyrut’ta ihtiyaç sahibi ailelerin zarar gören evlerinin tadilat ve onarımlarını gerçekleştiriliyor.

Ekiplerimiz, partner kuruluşlarla birlikte Beyrut Limanı’na yakın Eşrafiye ve Karantina bölgelerinde patlamadan zarar gören evlerin tadilatlarını ve yenileme çalışmalarını yaparken, ay sonuna kadar 50’nin üzerinde evin tadilatının tamamlanması hedefleniyor.Acil yardımlar sürüyor

Lübnan’da bulunan yardım ekiplerimiz Beyrut ve çevre bölgelerde evsiz kalmış 11 binden fazla kişiye sıcak yemek dağıtımı, 10 bin aileye içme suyu, 200 aileye kumanya ve binlerce aileye düzenli ekmek dağıtımı gerçekleştirerek toplamda 55 binden fazla kişiye yardım ulaştırdı.Bölgenin acil una ihtiyacı var

Acil yardımlarla ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘‘Beyrut’ta patlamanın yaşandığı günden itibaren acil yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Patlamada zarar gören evlerin onarımlarına da diğer taraftan başladık, toplamda 50’nin üzerinde evin tadilatını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bölgenin acil olarak un, tıbbi malzeme ve ilaca ihtiyacı var. Hayırseverlerimizin yapmış olduğu desteklerle kardeş Lübnan halkının yaralarını sarmaya devam edeceğiz’’ İfadelerini kullandı.


Lübnan’a destek olmak için

“Lübnan’ı Yalnız Bırakma” çağrısıyla başlatmış olduğumuz yardım kampanyası ile Lübnan’a yardım ulaştırmaya devam edecek.

Siz de başlatmış olduğumuz yardım çağrısına destek olmak için LÜBNAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilir. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.


Paylaş:

Etiketler: Türkiye Lübnan’da yaraları sarıyor, Lübnan, Beyrut

Tarih: 14 Agustos 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.