Türkiye İçin Birlik Vakti
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Türkiye İçin Birlik Vakti

Tarih: 18 Mart 2023


Türkiye İçin Birlik Vakti

Ramazan çalışmalarını bu yıl ‘‘Türkiye İçin Birlik Vakti’’ çağrısıyla gerçekleştiriyoruz. Başta deprem bölgeleri olmak üzere ülkemizin dört bir tarafında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımları ulaştırarak sofraları bereketlendireceğiz.

Ramazan çalışmalarını deprem bölgeleri öncelikli olmak üzere ülkemizin birçok noktasında yapacak olan derneğimiz kumanya, market kartı, bayramlık kıyafet, fitre ve zekât dağıtımları gerçekleştirecek. Kuracağımız kardeşlik sofralarında depremzede vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.

Market kartı

Yurtiçi Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere marketlerde 500 TL’lik alışveriş yapabilecekleri market kartı dağıtımları gerçekleştireceğiz.

25 bin Ramazan kumanyası

Ramazan ayı ile birlikte çalışmalarımızı ‘‘Türkiye İçin Birlik Vakti’’ çağrısıyla gerçekleştiriyoruz. Ramazan yardımları kapsamında başta deprem bölgeleri olmak üzere ülkemizin birçok yerinde 25 bin aileye kumanya dağıtımı yapılarak sofralar bereketlendirilecek.

İftar ve sahur sofraları

Ramazan ayının bereketini birlikte yaşamak amacıyla deprem bölgelerinde kardeşlik sofraları kurulacak. Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur sofralarında depremzedeler ile bir araya geleceğiz.

Zekât, fitre ve fidye dağıtımları

Ramazan ayı boyunca depremden etkilenen aileler ile birlikte ihtiyaç sahiplerine zekât, fidye ve fitre dağıtımları gerçekleştireceğiz. Bu Ramazan’da 10 binin üzerinde aileye fitre ve zekât yardımları ulaştırmayı hedefliyoruz.

Bayramın sevinci çocuklarla yaşanacak

Bayramın sevincini en çok yaşayacak olan çocukları da unutmayacak olan ekiplerimiz depremden en çok etkilenen 11 ilde binlerce bayramlık kıyafet ve oyuncak dağıtımları gerçekleştireceğiz.

Geçen Ramazan neler yapıldı?

  • 2022 yılı Ramazan ayında 32 ülkede yapılan yardımlarda;
  • 25.400 aileye gıda kumanyası dağıtıldı.
  • 9 bin aileye market kartı yardımı yapıldı.
  • 5.100 çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi.
  • 6 bin aileye fitre ve zekât ulaştırıldı.
  • Kurulan iftar sofralarında yaklaşık 35 bin kişi orucunu açtı.
  • Yaklaşık 300 bin kişi bu yardımlardan faydalandı.

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz, kumanya bedelini 500 TL, bayramlık bedelini 1000 TL, fitre ve fidye bedelini 70 TL, iftar bedelini ise 60 TL olarak belirledi.

Ayrıca RAMAZAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı irtibat telefonuna ulaşarak yetkililerin yönlendirmesiyle zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
 • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
 • +90 216 614 04 61
 • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.