"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Türkiye’den Sri Lanka’ya Anaokulu

Türkiye’den Sri Lanka’ya Anaokulu

Sri Lanka’nın Puttalam bölgesinde Berlin Sultan Ahmet Camisinin birlikte projelendirdiğimiz anaokulunun açılışı gerçekleştirildi.

Berlin Sultan Ahmet Camisi ile birlikte yapımını gerçekleştirdiğimiz 120 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Berlin Sultan Ahmet Anaokulu öğrenciler ve bölge halkının katılımıyla hizmete açıldı.

 

 

50 öğrenci eğitim görecek

120 metrekare alan üzerine projelendirilen anaokulunda 50 çocuk eğitim görecek. Anaokulu iki sınıf, ofis ve oyun alanından oluşuyor. Açılışı yapılan Berlin Sultan Ahmet Anaokulu ile ülkede azınlık olarak yaşayan Müslümanlar dini ve ülke müfredatını içeren yeni bir eğitim merkezine sahip oldu.

 

 

Sadakataşı’nın bölgedeki 3. okulu

Sri Lanka’da eğitim alanında çalışmalarını sürdüren derneğimiz geçtiğimiz yıllarda bölgede iki okulun yapımını tamamlayarak açılışını gerçekleştirdi. 15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı adına yapılan eğitim merkezi ve yetimhanede 90 kişi yatılı eğitim görüyor. Bir diğer proje olan Osmanlı Okulu’nda ise 50 öğrenci eğitim görmektedir. Berlin Sultan Ahmet Anaokulu ile birlikte bölgede 3. eğitim merkezinin açılışını gerçekleştirdik.

 

 

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘‘Sri Lanka’da azınlık durumda olan Müslümanlar eğitim konusunda sorunlar yaşamaktadır. Bu problemin çözümüne katkı sağlamak için inşa ettiğimiz anaokulu ile ülkeye yeni bir proje kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgeye yapmış olduğumuz insani yardımlarla birlikte eğitim konusundaki çalışmalarımızı da sürdürmeye devam edeceğiz’’ İfadelerini kullandı.

 

Paylaş:

Etiketler: Sri Lanka, Anaokulu

Tarih: 09 Ekim 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.