Türkiye’de 14 bin aileye Ramazan yardımı
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Türkiye’de 14 bin aileye Ramazan yardımı

Tarih: 20 Nisan 2022


Türkiye’de 14 bin aileye Ramazan yardımı

Yurtiçi Ramazan yardım çalışmaları kapsamında 60 ilde yaşayan 14 bin aileye gıda kumanyası ve market kartı ulaştırdık.

Yurtiçi Ramazan çalışmalarını 60 ilde sürdüren Sadakataşı Derneği ihtiyaç sahibi ailelere market kartı ve gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştiriyor. Dernek Ramazan çalışmaları kapsamında toplamda 100 binin üzerinde kişiye gıda yardımı ulaştıracak.

Ramazan çalışmalarına bu yıl ‘‘Dünya Değişsin’’ çağrısıyla başta Türkiye olmak üzere 35 ülke ve yüzün üzerinde bölgede yardım faaliyetlerini sürdürüyoruz.  Yardım çalışmaları kapsamında market kartı, gıda kumanyası, fitre, zekât ve bayramlık kıyafet dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Kurduğumuz iftar sofralarında binlerce kişiyle bir araya geliyoruz.

8 bin aileye market kartı

Maddi gelir seviyesinde daralma yaşayan, yetim ve ihtiyaç sahibi 8 bin aileye belirlenen marketlerden 300 TL’lik alışveriş yapabilecekleri market kartı dağıtımı gerçekleştirildi. Market kartı dağıtımlarını Ramazan ayının sonuna kadar sürdüreceğiz.


6 bin aileye gıda kumanyası

Ramazan ekiplerimiz yurtiçinde 60 ilde sürdürdükleri yardımlar kapsamında 6 binin üzerinde aileye şeker, tuz, nohut, mercimek, makarna, salça, pirinç, bulgur, konserve gıdalar, kahvaltılıklar ve sıvı yağdan oluşan gıda kumanyası ulaştırdı.


Hedef 20 bin aileye yardım

Yardım faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Yardımcımız Recep Çelik, bu yıl yurtiçi Ramazan yardımları kapsamında toplamda 20 bin aileye kumanya ve market kartı ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Çelik sözlerinin devamında, ‘‘Maddi gelir seviyesinde gerileme yaşayan ve yoksul insanlarımızı önceleyerek bu yıl 60 ilimizde yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde fitre, zekât ve bayramlık kıyafet dağıtımları gerçekleştireceğiz. Yardımların buraya ulaşmasında katkısı bulunan hayırseverlere teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz kumanya ve market kartı bedelini 300 TL, bayramlık bedelini 450 TL, fitre ve fidye bedelini 40 TL, iftar bedelini ise 50 TL olarak belirledi.

Ayrıca RAMAZAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı irtibat telefonuna ulaşarak yetkililerin yönlendirmesiyle zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 


Paylaş:

Etiketler: Ramazan, Türkiye

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.