Togo’da cami ibadete açıldı

Togo’da cami ibadete açıldı

Tarih: 16 Mayıs 2023


Togo’da cami ibadete açıldı

Togo’nun Bafilo bölgesinde geçtiğimiz yıl temeli atılan Sevim Başdemir Camisinin açılışını gerçekleştirdik. Bölgede bulunan ekibimiz çalışmaların devamında 220 aileye zekât yardımında bulundu.

Togo’nun Bafilo bölgesinde bulunan ekibimiz bölgenin en önemli ihtiyaçlarından olan ibadethane eksikliği için projelendirilen caminin açılışını gerçekleştirdi. Çalışmaların devamında zekât, takke, başörtüsü ve Kur’an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirildi.

200 kişilik cami

Bölge halkının ibadethane ihtiyacının karşılamak için 100 m² alan üzerine cami inşa ettik. 200 kişinin birlikte ibadet edebileceği Sevim Başdemir Camisinden bölgede yaşayan yaklaşık 6 bin kişi istifade edecek. Ayrıca bölgede yaşayan çocuklara camide dini eğitim verilecek.

220 aileye zekât dağıtımı

Cami açılışında ekibimiz tarafından çocuklara takke, başörtüsü ve Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapıldı. Cami açılışı sonrasında civar bölgelerde yaşayan yetim ve ihtiyaç sahibi 220 aileye zekât dağıtımı gerçekleştirdik.

6 bin kişi yararlanacak

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Sadakataşı olarak eğitim ve ibadet alanında yoksul coğrafyalara kurulduğumuz tarihten itibaren kalıcı eserler inşa ediyoruz. Bugünde Togo’nun ibadethane ihtiyacı bulunan kırsal bölgesinde cami açılışı gerçekleştirdik. Bölgede yaşayan 6 bin civarında insan camiden istifade edebilecek. Yardımların devamında ekibimiz tarafından zekât dağıtımı yapıldı. Yardımların buraya ulaşmasında katkısı bulunan hayırseverlere teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.