"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Tanzanya'ya Ramazan yardımı

Tanzanya'ya Ramazan yardımı

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yardım çalışmalarını sürdüren derneğimiz Tanzanya'da zekât, Ramazan kumanyası ve bayramlık dağıtımı gerçekleştirdi.

Ramazan yardımları kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı sürdürüyoruz. “Kardeşlikte Ramazan Gibi Olalım” çağrısıyla başta Türkiye olmak üzere 25 ülkede sürdürdüğümüz yardım yardım çalışmalarına devam ediyoruz.

Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'da bulunan Ramazan ekibimiz tarafından, 2017 yılında açılan ve 140 öğrencinin eğitim gördüğü 15 Temmuz Şehitler Külliyesi'nde 500 kişiye iftar yemeği verildi. Bölgede yaşayan 150 aileye zekât dağıtımı gerçekleştirilirken, külliyede eğitim gören çocuklara bayramlık kıyafetler hediye edildi.

 

 

200 aileye Ramazan kumanyası

Hayırseverlerin bağışlamış olduğu içinde yağ, şeker, un, pirinç, makarna ve konserve gıdalar bulunan Ramazan kumanyalarını Tanzanya'da yaşayan 200 aileye ulaştırarak mazlumların bir aylık gıda ihtiyaçları karşılandı.

Genel Başkanımız Kemal Özdal yardım faaliyetleri sonrasında yaptığı açıklamada ‘‘Ramazan sevincini Tanzanya'da ki kardeşlerimizle birlikte yaşadık. Bölgede açmış olduğumuz 15 Temmuz Şehitler Külliyesi'nde eğitim gören öğrenciler ve aileleriyle iftar sofrasında bir araya geldik. Öğrencilerimize bayramlık kıyafetler hediye ederek mutluluklarına ortak olduk. İhtiyaç sahibi ailelere zekât ve kumanya ulaştırdık.'' İfadelerini kullandı.

 

 

Destek olmak için;

Derneğimizin sürdürdüğü Ramazan yardımlarına destek olmak için İFTAR yazarak 2989'a SMS atabilir, www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilir ve online bağış yapabilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından dernek yetkililerine ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.