Tanzanya’ya 2 yeni cami

Tanzanya’ya 2 yeni cami

Tarih: 28 Mayıs 2022


Tanzanya’ya 2 yeni cami

Afrika’da kalıcı eser açılışlarına devam ediyoruz. Tanzanya’da bulunan ekibimiz, bölge halkının katılımıyla Hatipoğlu 1 ve Hatipoğlu 2 camilerinin açılışlarını gerçekleştirdi.

Tanzanya’da bulunan ekibimiz, Dodoma ve Zanzibar’da cami açılışları gerçekleştirdi. Tanzanya halkının ibadethane ihtiyacı doğrultusunda yapılan camilerde çocuklara dini eğitimde verilecek.

Zanzibar’da cami ibadet açıldı

Tanzanya’nın Zanzibar adasında geçtiğimiz yıl 163 metrekarelik alan üzerine temeli atılan 200 kişi kapasiteli, içerisinde şadırvan ve güneş paneli bulunan Hatipoğlu 1 Camii bölge halkının katılımıyla dualarla ibadete açıldı. Ayrıca camide çocuklara dini eğitim verilecek.

Hatipoğlu 2 Camii ibadet açıldı

Dodoma’da 152 metrekarelik alana projelendirilen 180 kişi kapasiteli, içerisinde şadırvan ve güneş paneli bulunan Hatipoğlu 2 Camii ibadete açıldı. Camiden bölgede yaşayan 5 bin kişi istifade edebilecek.

Cami açılışları devam edecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Tanzanya’da bulunan ekibimiz bölge halkının en önemli ihtiyaçlarından birisi olan ibadethane eksikliğinin çözümüne katkı sağlamak için projelendirdiğimiz Hatipoğlu 1 ve Hatipoğlu 2 camilerinin açılışlarını gerçekleştirdi. Afrika genelinde cami açılışlarımızı yıl içerisinde devam edeceğiz. Bağışçılarımıza yapmış oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

Paylaş:

Etiketler: camii, Tanzanya

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.