"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Tanzanya’da Ramazan Sevinci Yaşandı

Tarih: 27 Nisan 2021


Tanzanya’da Ramazan Sevinci Yaşandı

Tanzanya’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine ekibimiz tarafından Ramazan yardımları ulaştırıldı. Dernek çalışmaların devamında Zanzibar adasında 6 su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi.

Ramazan çalışmalarına ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla başlayan derneğimiz, Tanzanya’da bulunan ekibimiz koordinasyonunda Zanzibar, Kilwa ve Tanga bölgesinde yardım yardım ulaştırdı.

 300 aileye kumanya

Tanzanya’da bulunan Ramazan ekibimiz Kilwa ve Tanga bölgelerinde yaşayan 300 aileye pirinç, şeker, yağ, tavuk, un, hurma ve tuzdan oluşan Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi.

 

İftar sofraları

Ramazan ekibimiz Zanzibar, Tanga ve Kilwa bölgelerinde kurmuş olduğu iftar sofralarında toplamda 800 kişiye yemek verdi. Ramazan ayı içerisinde bölgede iftar organizasyonları düzenlemeyi sürdüreceğiz.

 6 su kuyusu açıldı

Tanzanya’nın Zanzibar adasında temelini attığımız 6 su kuyusunun açılışı gerçekleştirildi. Adada açılan kuyular bölgenin en önemli gelir kaynağı olan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yapılmasına büyük katkı sağlıyor.

 

Ramazan ayı boyunca yardımlar sürecek

Bölgede bulunan yönetim kurulu üyemiz Enes Erbaş yaptığı açıklamada; ‘‘Dört günlük bir program kapsamında bulunduğumuz Tanzanya’da bağışçılarımızın destekleriyle iftar sofraları kurup gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştirdik. Zanzibar bölgesinin en önemli ihtiyacı olan su sorununun giderilmesi için kuyu açılışları gerçekleştirdik. Bölgeye Ramazan ayı boyunca yardım ulaştırmayı sürdüreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Etiketler: Tanzanya, Ramazan

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.