"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Suriye'ye Ramazan yardımı

Suriye'ye Ramazan yardımı

Ramazan yardımlarında iç savaş nedeni ile zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren Suriyeli kardeşlerimizi unutmadan yardım ulaştırıyoruz.

Ramazan çalışmalarına ‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım'' çağrısıyla başlayan Sadakataşı Derneği Suriye'nin Mara bölgesinde ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımları ulaştırdı.

Ramazan yardımlarını Türkiye ile birlikte 25 ülkede “Kardeşlikte Ramazan gibi olalım'' çağrısıyla sürdüren derneğimiz, Suriye'nin Mara bölgesinde yaşayan ailelere Ramazan kumanyası dağıtımı ve iftar organizasyonu gerçekleştirdi.

 

 

1000 aileye kumanya

Suriye'de Ramazan yardımlarının İlk etabında 1000 aileye çay, un, toz şeker, pirinç, bulgur, makarna, reçel, irmik, mercimek, ay çiçek yağı, siyah zeytin, kuru fasulye, hazır çorba, tuz ve hazır tatlıdan oluşan Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi. Ramazan kumanyası dağıtımlarımız ay boyunca sürecek.

 

 

Kardeşlik sofraları

İdlib'den göç edip Türkiye sınırına yakın bölgelere sığınan 600 kişiye dernek tarafından iftar yemeği verildi. Suriye'de Ramazan boyunca düzenli iftarlar vererek kardeşlik sofraları kurmaya devam edeceğiz.

Bölgede Ramazan yardımlarını koordine eden Genel Sekreterimiz Fatih Bolcan, bu Ramazan'da da dünyanın dört bir yanında mazlum halklara ulaşmaya çalıştığımızı belirterek, Suriye'de çatışmalar gölgesinde yaşayan insanların yaşam sıkıntılarına dikkat çekerken, insanların zaman zaman temel ihtiyaç maddeleri olan ekmek ve su dahi bulmakta zorlandıklarını belirtti. Bolcan sözlerinin devamında bölgeye yardımların Ramazan ayı boyunca düzenli olarak süreceğini belirtti.

 

 

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 125 TL, fitre bedelini 23 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.