"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Suriyeli yetimlere yakacak yardımı

Suriyeli yetimlere yakacak yardımı

‘‘Baştan ayağa kış yardımı'' çağrısı ile başlattığımız kış çalışmalarını, İdlib'de bulunan mülteci kampları ve yetimhanelerde sürdürüyoruz.

Kış mevsimi, ülkemizle beraber Orta Doğu, Orta Asya ve Balkanları da etkisi altına aldı. Derneğimiz zorlu koşulların artması nedeniyle kış yardımları kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak belirlediği battaniye, atkı-bere ve eldiven takımı, kazak, mont, çorap, kışlık ayakkabı, içlik ve yakacak dağıtımlarını Türkiye ile birlikte 9 ülke ve bölgede gerçekleştiriyor.

İdlib kırsalında bulunan, Suriyeli yetimlerin kaldığı yetimhaneler ile mültecilerin yaşamış oldukları çadır kentlere acil yardım ekibimiz tarafından kömür dağıtımı gerçekleştirildi.

İdlib bölgesinde yaşayan mülteciler için kış mevsimi, çadırlarının kış şartlarına dayanıksız olması ve yakacak bulamadıklarından zor geçiyor.  Mültecilerin barındığı kampların bir kısmı tamamen kar altında kalırken, bölge kriz bölgesi ilan edildi.

Sadakataşı Genel Başkanı Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Her yıl kış çalışmaları kapsamında başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesine gittiklerini ifade etti. Zorlu kış şartlarının yaşandığı Suriye'nin İdlib bölgesinde çadır kentler ve yetimhanelere yakacak yardımı yaptık. Bölgeye acil yardımlarımız devam edecek.'' İfadelerini kullandı.

 

 

Paylaş:

Tarih: 23 Ocak 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.