"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Sri Lanka’da balıkçı teknesi dağıtımı

Sri Lanka’da balıkçı teknesi dağıtımı

Gelir Temini Projeleri kapsamında Sri Lanka’nın Mutur bölgesinde yaşayan 10 aileye balıkçı teknesi ve balıkçılık malzemeleri ulaştırıldı.

Derneğimizin, Sri Lanka’nın Mutur bölgesinde yoksul bölge halkının yaşamlarını idame ettirebilmeleri için balıkçı teknesi ve gerekli ekipmanların dağıtımları sürüyor.

Zorlu şartlarda yaşayan Sri Lankalı Müslümanlara düzenli olarak ulaştırdığımız insani yardımla birlikte, iş olanağı ve ekonomik getiri sağlayan Gelir Temini Projeleriyle destek olmayı sürdürüyoruz.10 aileye balıkçı teknesi

Ada ülkesi olan Sri Lanka’da balıkçılık insanların geçimlerini sağlamalarında önemli bir yer teşkil ediyor. Yoksul bölge halkının gelir elde etmesi için dernek tarafından ilk etapta geçen yıl 30 aileye balıkçı teknesi dağıtılmıştı. Son yapılan dağıtımlar ile birlikte bölgede balıkçılık alanında istihdam oranı arttırıldı.Günlük kazanç 30 dolar

Ülke şartlarına uygun olarak tasarlanan balıkçı tekneleri ile bölge de zorlu şartlar altında yaşayan aileler ev ekonomisine katkıda bulunacaklar. Dağıtımı yapılan tekneler ile birlikte Sri Lankalılar günde yaklaşık 25 kilogram balık tutarak 30 dolar civarı gelir elde edebilecekler.

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Dünyanın dört bir tarafında yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlara dernek olarak düzenli insani yardım ulaştırıyoruz. Bu yardımların yanına insanlara mesleki eğitim vererek düzenli gelir sağlamaları amacıyla geçen yıl ‘Gelir Temini Projesi’ni hayata geçirdik. Birçok coğrafyada farklı mesleki alanlarda yaptığımız projeyle birlikte önceden belirlemiş olduğumuz ihtiyaç sahiplerine geçimlerini sağlamaları için gerekli ürünleri teslim ediyoruz. Bugün de Sri Lanka’nın Mutur bölgesinde balıkçılık yapabilmeleri için 10 aileye tekne ve gerekli materyal dağıtımı gerçekleştirdik. Gelir Temini Projelerini birçok ülkede sürdürmeye devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Siz de  başlatmış olduğumuz gelir temini projelerine destek olmak için ‘‘GELİRTEMİNİ’’ yazıp 2989’a sms göndererek 10 TL katkıda bulunabilirsiniz. Banka hesap numaralarına ulaşmak için www.sadakatasi.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.


Paylaş:

Etiketler: Sri Lanka’da balıkçı teknesi dağıtımı, Sri Lanka, Sadakataşı Projeler, Sadakataşı Sri lanka'da

Tarih: 24 Agustos 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.