Sri Lanka’da 2 okul açılışı gerçekleştirildi

Sri Lanka’da 2 okul açılışı gerçekleştirildi

Tarih: 10 Ocak 2023


Sri Lanka’da 2 okul açılışı gerçekleştirildi

Sri Lanka’da 2 okulun açılışını gerçekleştirdik. Bölgede bulunan ekibimiz çalışmaların devamında gelir temini projeleri ve zekât dağıtımları gerçekleştirdi.

Sri Lanka’da bulunan ekibimiz Puttalam bölgesinde inşa edilen Medrese-i Yusufiye 1 ve Medrese-i Yusufiye 2 okullarının açılışını gerçekleştirdi. Okullarda eğitim gören öğrencilere kırtasiye seti dağıtımı yaptık.

Medrese-i Yusufiye 1 Okulu

Sri Lanka’nın Puttalam bölgesine bağlı Kalpitiya kasabasında 120 m² alan üzerine inşa edilen 3 sınıf, bir öğretmenler odasından oluşan Medrese-i Yusufiye 1 Okulu’nun açılışı gerçekleştirildi. Yapımı 9 ay süren okulda 90 öğrenci ilköğretim düzeyinde eğitim görecek.


Medrese-i Yusufiye 2 Okulu

Puttalam’ın Thillayoor kasabasında 126 m² alan üzerine inşa edilen Medrese-i Yusufiye 2 Okulu 3 sınıf ve bir öğretmenler odasından oluşuyor. Okulda 102 öğrenci ilköğretim seviyesinde eğitim alacak.

Gelir Temini Projeleri

Dernek olarak 11 ülkede sürdürdüğümüz gelir temini projeleri kapsamında Sri Lanka’nın Mutur bölgesinde 5 aileye balıkçı teknesi ve gerekli ekipmanların dağıtımı yapıldı. Balıkçılar tekne ile tuttukları balıkların ticaretini yaparak ailelerinin geçimlerini sağlıyor. Ekibimiz tekne dağıtımları sonrasında geçmiş dönemde balıkçı teknesi teslim edilen 20 kişiyi ziyaret ederek durumlarını inceledi. Balıkçılar proje sebebiyle Türk hayırseverlere teşekkürlerini ilettiler.


550 aileye zekât dağıtımı

Puttalam bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi 550 aileye ekibimiz zekât dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtımlar sonrası bölge halkı ile bir araya gelen ekibimiz ailelerin sorunlarını dinledi.


Sri Lanka’daki 5. okul

Yardım çalışmaları sonrası açıklama yapan Başkanımız Kemal Özdal; ‘‘Sri Lanka’da bulunan ekibimiz bir dizi yardım faaliyeti gerçekleştirdi. Ülkede azınlık olan Müslümanlar ciddi bir eğitim sorunu yaşıyor. Bunun çözümüne katkı sağlamak için 2017 yılından bugüne kadar bölgede 5 okulun açılışını gerçekleştirdik. Yardımların devamında zekât ve balıkçı teknesi dağıtımları gerçekleştirdik. Gelir temini projeleriyle yoksul halka gelir elde ederek geçimlerini sağlama imkânı sunuyoruz. Bu çalışmaların gerçekleşmesinde katkısı bulunan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.