"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Sri Lanka'da 500 katarakt ameliyatı

Sri Lanka'da 500 katarakt ameliyatı

Ramazan ayında Sri Lanka'da 500 katarakt ameliyatı gerçekleştirmek için çalışmalara başlanıldı.

Derneğimiz tarafından, Sri Lanka'da hayırseverlerin yardım ve destekleriyle 500 kişinin katarakt hastalığından kurtarmak için ameliyatları gerçekleştirilecek.

Tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olan katarakt hastalığı; yaşın yanı sıra yetersiz beslenme, uzun süre şiddetli ışığa maruz kalma, göz travmaları gibi sebeplerle yaygın biçimde görülüyor. Teknik ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle milyonlarca kişi, ameliyat olamadığı için kör olabiliyor.

Sadakataşı Derneği başkanı Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘‘Asya ve Afrika'nın birçok bölgesinde beslenme sıkıntısı, yaşlılık ve hijyen gibi sebeplerden dolayı katarakt hastalığı yoğun olarak görülüyor. Çalışmalarımızı katarakta yakalanmış kardeşlerimizin tedavileri konusunda bu yılın devamında   yoğunlaştıracağız.  Bölgede katarakt sebebiyle her yıl binlerce insan görme yetisini kaybediyor. Biz de yapmayı planladığımız 500 ameliyat ile buradaki kardeşlerimizin gören gözleri olacağız.'' İfadelerini kullandı.

Derneğimiz tarafından Somali, Etiyopya ve Pakistan'da yapılan katarakt ameliyatlarıyla binlerce kişi puslu gözlerden kurtuldu.

Sizlerde başlatmış olduğumuz katarakt ameliyatları kampanyasına destek olabilmek için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. KATARAKT yazıp 2989'a SMS göndererek katarakt ameliyatlarına 5 TL katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonunu arayarak yetkililerden bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Sri Lanka'da 500 katarakt ameliyatı

Tarih: 29 Nisan 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.