"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Son Bir Yılda 1100 Su Kuyusu

Tarih: 27 Eylül 2021


Son Bir Yılda 1100 Su Kuyusu

Geri kalmış ve yardıma muhtaç coğrafyalarda yardım faaliyetleri sürdüren derneğimiz, son bir yılda 1100 su kuyusu açılışı gerçekleştirdi.

Başta Afrika olmak üzere dünyanın birçok noktasında su kuyusu açılışlarını gerçekleştirmeyi sürdürüyoruz. Son bir yılda 1100. su kuyusunun açılışını Çad’da gerçekleştirdik.

Yetersiz alt yapı hizmetleri, kuraklık, düzensiz yağışlar, kirli ve durağan sular gibi nedenlerden kaynaklanan hastalıklardan dolayı her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Temiz suya ulaşmada yaşanan zorluklar insanların gündelik ihtiyaçlarıyla birlikte tarım ve hayvancılık olanaklarını da engelliyor. Su problemi yaşayan coğrafyalarda su kuyusu projeleri sürdüren kurumumuz son bir yılda 1100 kuyunun açılışını gerçekleştirdi.

 

1,6 milyon kişi temiz suya kavuştu

Kurulduğu tarihten itibaren 2770 su kuyusu açılışı gerçekleştiren derneğimiz bugüne kadar 1,6 milyon insanı içilebilir temiz suya kavuşturdu. Hizmete giren su kuyuları insanların içme suyu ile gündelik ihtiyaçlarını karşılarken tarım ve hayvancılık gibi ticari faaliyetlere de destek oluyor.

 Nerelerde su kuyuları açıldı?

Bugüne kadar Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Çad, Endonezya, Gana, Hindistan, Kamerun, Kenya, Mali, Nepal, Nijer, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Togo ve Uganda’da su kuyusu açılışları gerçekleştirdik.

 

Destek olmak için

Başlatmış olduğumuz su kuyusu kampanyasına destek olmak için SUKUYUSU yazıp 2989’a sms göndererek 10 TL destek olabilirsiniz. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilir, detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Su Kuyusu, 2021, Sadaktasi

so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.