"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Sadakataşı'ndan Aksa avlusunda yetim ailelere iftar

Sadakataşı'ndan Aksa avlusunda yetim ailelere iftar

 ‘‘Kardeşlikte Ramazan Gibi Olalım'' çağrısıyla 25 ülkede Ramazan yardımlarımız devam ediyor. Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa avlusunda Dünya Yetim Günü'nde iftar organizasyonu düzenledi.

Mescid-i Aksa avlusunda her yıl düzenli olarak iftar sofraları kurduğumuz iftar sofralarını bu yıl da kurarak Filistin halkı ile bir araya gelmeye devam ediyoruz.

Her yıl Ramazan ayının 15. gününde kutlanan Dünya Yetim Günü sebebiyle bölgede bulunan Ramazan ekibimizin organizasyonunda Kudüs'te yaşayan 500 yetim ve ailesiyle iftar sofrasında bir araya gelerek onlara yalnız olmadıklarını hissettirdik.

 

 

35 bin kişiye iftar

Ramazan ayı boyunca düzenli olarak Mescid-i Aksa avlusunda iftar sofraları kurarak, 35 bin kişi ile kardeşlik sofralarında bir araya gelinecek.

 

 

Binlerce aileye gıda kolisi;

İftarların yanında sosyal ve ekonomik anlamda gelir seviyesinin düşük olduğu, Filistin'de binlerce aileye gıda kumanyası, zekât, fitre dağıtımları ve bayramlık kıyafet dağıtımları gerçekleştirileceğiz.

Bölgedeki yardım organizasyonlarını koordine eden Yönetim Kurulu Üyemiz Hacı Altun iftar organizasyonu sonrası yaptığı açıklamada; ‘‘Bölgede kurulduğumuz tarihten itibaren yardım çalışmaları sürdürüyoruz. Bugün de Dünya Yetim Günü sebebiyle Filistinli yetim ve aileleriyle iftar sofraları kurarak onlara yalnız olmadıklarını hissettirdik. Bu Ramazan ayında da bölgede kumanya, zekât, bayramlık ve fitre dağıtımları gerçekleştirerek düzenli iftar sofraları kuracağız.'' İfadelerini kullandı.

 

 

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 125 TL, fitre bedelini 23 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.