"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Sadakataşı Sri Lanka'da Ramazan mutluluğu yaşatıyor

Tarih: 06 Kasım 2019


Sadakataşı Sri Lanka'da Ramazan mutluluğu yaşatıyor

Sadakataşı Derneği Ramazan yardımlarında Sri Lanka'yı unutmadı. Bölgede gerçekleştirdiği yardımlarla halkın yüzünü güldürdü.

 

Türkiye ile birlikte 21 ülkede ‘'Paylaşmak bize yakışır'' çağrısı ile Ramazan çalışmalarını yürüten derneğimiz Sri Lanka'da gerçekleştirdiği yardımlar ile bölge halkının yüzünü güldürdü.

 

Uzak İslam coğrafyalarından Sri Lanka'da bulunan Watadeniya ve Puttalam bölgelerinde Ramazan yardımlarını gerçekleştiren Dernek ihtiyaç sahibi 300 aileye pirinç, soğan, sıvı yağ, hurma, şeker, çay ve tuzdan oluşan Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi. Derneğimiz tarafından inşa edilen ve 240 öğrencinin eğitim gördüğü Şehit Halil Kantarcı Yetimhanesinde 600 kişiye iftar verildi.

 

Yetimlere Bayramlıklar Dağıtıldı

15 Temmuz'da şehit edilen Halil Kantarcı'nın adı verilerek yaptırdığımız yetimhanede eğitim gören 125 yetim çocuğa bayramlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca dini kaynak bulmada zorluk çeken halka 100 adet Kur'an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Şehit Halil Kantarcı Camii temeli atıldı

Ramazan'da gerçekleştirdiğimiz iftar organizasyonu, kumanya, bayramlık ve Kur'an-ı Kerim dağıtımının haricinde Şehit Halil Kantarcı camisinin temel atması gerçekleştirildi. 2019'da açılacak camii 200 metrekarelik alana sahip ve 150 kişi kapasiteli olacak.

Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kantarcı camii temel atma töreninde yaptığı açıklamada; ‘'Sri Lanka'da azınlık durumunda olan ve maddi olarak geri kalmış Müslümanlar için Sadakataşı Derneği olarak yardım faaliyetlerimizi Ramazan ayında da yoğun bir şekilde devam sürdürüyoruz. Ayrıca Şehit Halil Kantarcı camisinin temelini atarak bölgede yaşanan ibadethane bulma sıkıntısını da çözeceğiz.'' Dedi.

Açıklamada ayrıca Ramazan kampanyasına destek olmak isteyenlerin banka hesap numaralarına “www.sadakatasi.org.tr” internet adresinden ulaşabildiği belirtilerek, tüm GSM operatörlerinden de İFTAR yazıp 2989'a SMS göndererek bağış destek yapılabildiği bildirildi.

 

Paylaş:
so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.