Sadakataşı İdlib’de Briket Ev Açılışlarını Sürdürüyor
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Sadakataşı İdlib’de Briket Ev Açılışlarını Sürdürüyor

Tarih: 16 Eylül 2020


Sadakataşı İdlib’de Briket Ev Açılışlarını Sürdürüyor

Suriye’de yaşanan saldırılardan kaçarak, güvenli bölge olarak gördükleri Türkiye sınırına sığınan mülteciler için başlatmış olduğumuz briket evler projesi devam ediyor.

Suriyeli mülteciler için barınma sorununun çözümü için temelini attığımız 1800 briket evin yapımı tamamlandı. Mülteci ailelere briket evlere yerleştirilerek kalıcı konutlara taşınmış oldular.

 

Bölgede yaşanan kriz sonrası İçişleri Bakanlığı öncülüğünde, STK’ların katılımıyla ‘‘Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız’’ çağrısıyla başlayan yardım kampanyası kapsamında Sadakataşı Derneği bölgeye ulaştırdığı acil insani yardımla birlikte yapımını tamamladığı briket evlerin açılışlarını da gerçekleştiriyor.

 

Bir ev maliyeti 4000 TL

Türkiye sınırına yakın güvenli bölgelere inşa ettiğimiz briket evler, beton çatılardan oluşuyor. 1+1 şeklinde tasarlanan evler 24 metrekarelik alandan oluşuyor. Ayrıca toplu konutların ihtiyaçları doğrultusunda 10 bölgede camiler ve okullar inşa ediliyor. Bir briket evin maliyeti ise 4000 TL.

 

 

Hedef 5 bin briket ev

Briket ev projesini anlatan Genel Başkanımız Kemal Özdal, ‘‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla ve İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde başlattığımız İdlib’deki briket ev çalışmamız kapsamında 10 farklı bölgede inşa ettiğimiz evlerin açılışlarını tamamladık. Dernek olarak Suriye’de inşa etmeyi hedeflediğimiz briket ev sayısını 5 bine çıkarmaya karar verdik. En kısa süre içerisinde 10 bölgede okul ve camiler inşa edeceğiz’’ İfadelerini kullandı.

 

 

Destek olmak için

Derneğimizin başlatmış olduğu İdlib yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. ‘İDLİB’ yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler: Sadakataşı İdlib’de briket ev açılışlarını sürdürüyor, İdlib, Briket Ev, Sadakataşı Projeleri

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.