Sadakataşı Hakkâri Kış Çalışmaları

Sadakataşı Hakkâri Kış Çalışmaları

Tarih: 22 Mart 2021


Sadakataşı Hakkâri Kış Çalışmaları

Recep Çelik Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi;

Sadakataşı Derneği yurtiçi kış yardımları kapsamında 5 Şubat 2021 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesine ekip olarak ulaştık. İçerisinde yetim ve öksüzlerin bulunduğu 250 çocuğumuzun yüzlerini güldürmek ve onları soğuk kış günlerinde ısıtabilmek için bot ve mont dağıtımları gerçekleştirdik.

Yüksekova Suüstü köyünde toplu dağıtımlarımız gerçekleştirdikten sonra yine Yüksekova merkezde oradaki gönüllülerimizin tespit etmiş olduğu 20 ihtiyaç sahibi aileye bizzat adreslerine giderek yardımlarımızı ulaştırdık. Bu adreslerin birine giderken yolda karşılaştığımız ve bizi çok duygulandıran bir hadiseye şahit olduk.

Yardıma gittiğimiz evin yakınında oturan o sırada sokakta 5 çocuğuyla birlikte yürüyen bir anne ile karşılaştık. Çocukların yırtık, eski ve soğuk kış ayları için yetersiz kıyafetleri gözüme çarptı. Çocuklardan en küçüğü 4-5 yaşlarındaydı, ayaklarındaki bot 43-44 numaraydı. 5 çocuktan 2’sinin ise albino hastası olduğunu görünce, aile ile yakından ilgilenip sıkıntılarını dinledik.  Kendilerine bot ve mont vereceğimizi söylediğimizde anne bize çocuklarının babasının mont ve bot almaya çarşıya gittiğini söyledi.
Çocukların babasının numarasını alarak aradım. Ona bot ve mont almamasını söylediğimde adamın cevabı bizlere o anda tarifsiz bir duygu yaşattı. Baba telefonda mont ve bot alacak parasının olmadığını 3-4 gündür evden çıkarken ailesine bot ve mont almak için çıktığını söyledi. Eve döndüğünde ise çarşıda aradıklarını bulamadığını ailesine söylediğini duygulu bir ses tonuyla anlattı.

Daha sonra çocuklarımıza ellerimizle montlarını ve botlarını giyindirdik. Bu giyindirme esnasında çocuklardan birisinin ayakkabısını çıkarıp botu giyindirirken çorabından damlayan kar suları bizi çok etkiledi. Uzun zamandır böyle bir his yaşamamıştım. Kar suları dondurmaktan ziyade sanki ellerimi yakıyordu.  Öyle bir andı ki benim için o bizim oraya gidişimizin, sanki tüm Yüksekova’ya gidişimizin vesilesi bu çocuklardı. O anda Allah’a hamd ve bu organizasyona katkısı olan herkes için dua ettim.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.