Sadakataşı 500 bin kişiye Ramazan yardımı ulaştırdı

Sadakataşı 500 bin kişiye Ramazan yardımı ulaştırdı

Tarih: 24 Nisan 2023


Sadakataşı 500 bin kişiye Ramazan yardımı ulaştırdı

Ramazan çalışmalarını bu yıl ‘‘Türkiye İçin Birlik Vakti’’ çağrısıyla gerçekleştiren Sadakataşı Derneği başta deprem bölgeleri olmak üzere kriz coğrafyalarına yardım ulaştırdı. Dernek Ramazan yardımları kapsamında kumanya, fitre, zekât ve bayramlık dağıtımları yaptı. Kurulan sofralarda toplamda 300 bin kişiye iftar ve sahur yemeği ikramı yapıldı.

Sadakataşı, bu yıl Türkiye ile birlikte 13 ülkede fitre, zekât, bayramlık, gıda kumanyası ve kahvaltı kolisi dağıtımı gerçekleştirdi. Dernek, deprem bölgelerinde kurulan iftar sofralarında depremzede aileler ile bir araya geldi. Sadakataşı yapmış olduğu Ramazan yardımlarıyla 500 bin kişiye ulaştı.

Türkiye yardımları

Sadakataşı, yurtiçi Ramazan çalışmalarını bu yıl deprem bölgeleri başta olmak üzere 24 ilde gerçekleştirdi. Yardımlar kapsamında 10 bin aileye 500 TL’lik market kartı, 15 bin aileye ise kumanya dağıtımı gerçekleştirdi. Deprem bölgelerinde yaşayan 2 bin aileye kahvaltı kolisi ulaştırıldı. Sadakataşı Ramazan ekipleri 3 bin çocuğa bayramlık kıyafetler hediye ederek bayram mutluluklarına ortak oldu.

Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta dernek tarafından Ramazan boyunca her gün 6 bin kişiye iftar yemeği, 4 bin kişiye ise sahurluk ikram edildi. Askıda ekmek geleneğini bu yılda yaşatan dernek, 10 bin kişiye pide ikram etti.

Yurtdışı Ramazan yardımları

Dernek, yurtdışı Ramazan yardımları kapsamında 12 ülkede yaşayan 4150 aileye gıda kumanyası, 2700 aileye fitre ve zekât dağıtımı gerçekleştirdi. Kurulan iftar sofralarında 9 bin kişiye yemek ikramı yapıldı. Bayram sevincini yaşayacak olan 2 bin çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edildi.

Nerelere yardım ulaştırıldı?

Dernek başta Türkiye olmak üzere Afganistan, Bangladeş, Bulgaristan, Çad, Filistin Gazze / Kudüs, Lübnan, Nepal, Nijer, Suriye, Somali, Orta Afrika ve Yemen’e Ramazan yardımları ulaştırdı.

Yarım milyon kişiye Ramazan yardımı

Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal Ramazan yardımları ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Yaşamış olduğumuz deprem felaketi nedeniyle bu yıl Ramazan çalışmalarımızda gücümüzü deprem bölgesine verdik. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da düzenli olarak kurduğumuz iftar ve sahur sofralarında her gün toplamda 10 bin kişiyle bir araya geldik. Yurtiçinde 27 bin aileye gıda kumanyası, kahvaltı kolisi ve market kartı dağıtımı gerçekleştirdik. Ekiplerimiz gittikleri bölgelerde binlerce aileye fitre, zekât, bayramlık dağıtımları gerçekleştirdi. Ramazan çalışmalarımızla yarım milyon insana ulaşmamızı sağlayan hayır sahiplerine teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı. 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.