"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Ramazan Yardımları Yurdun Dört Bir Tarafına Ulaştı

Tarih: 24 Nisan 2021


Ramazan Yardımları Yurdun Dört Bir Tarafına Ulaştı

Yurtiçi Ramazan yardım çalışmaları kapsamında ekiplerimiz tarafından 51 ilde yaşayan 8 bin aileye gıda kumanyası ve market kartı ulaştırıldı.

Ramazan çalışmalarına bu yıl ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla sürdüren derneğimiz başta Türkiye olmak üzere 30 ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiriyor.

 

3 bin aileye market kartı

Koronavirüs salgını nedeniyle işlerinden ayrılan, maddi gelir seviyesinde daralma yaşayan ve ihtiyaç sahibi 3 bin aileye ekiplerimiz tarafından belirlenen marketlerden 200 TL’lik alışveriş yapabilecekleri market kartı dağıtımı gerçekleştirildi.
5 bin aileye gıda kumanyası

Ramazan ekiplerimiz yurtiçinde 51 ilde sürdürdükleri yardımlar kapsamında 5 bin aileye şeker, tuz, nohut, mercimek, makarna, salça, pirinç, bulgur, konserve, kahvaltılık gıdalar ve yağdan oluşan Ramazan kumanyası ulaştırdı.

 

Hedef 15 bin aileye yardım

Yardım faaliyetleri hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Kemal Özdal, bu yıl yurtiçi Ramazan yardımları kapsamında toplamda 15 bin aileye kumanya ve sosyal yardım kartı ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Özdal sözlerinin devamında, ‘‘Pandemi nedeniyle işini kaybeden, maddi gelir seviyesinde gerileme yaşayan ve yoksul insanlarımızı önceleyerek bu yıl 51 ilimizde 8 bin aileye Ramazan yardımı ulaştırdık. Yardımlarımız Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek’’ ifadelerini kullandı.

 

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz kumanya ve bayramlık bedelini 200 TL, fitre bedelini 28 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca RAMAZAN yazıp 2989’a sms göndererek iftar sofralarına 10 TL'lik katkıda bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Paylaş:

Etiketler: Türkiye, Ramazan Yardımları

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.