"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Ramazan’da Suriye unutulmadı

Ramazan’da Suriye unutulmadı

Derneğimiz, Ramazan yardımlarında iç savaş nedeni ile zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren Suriyeli kardeşlerini unutmadı.

Ramazan yardımlarını Türkiye ile birlikte 27 ülkede ‘‘Ramazan Gönülden Gönüle Temastır’’ çağrısıyla sürdüren derneğimiz, Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşayan ailelere Ramazan kumanyası ve iftarlık kumanya dağıtımları gerçekleştirdi.


2 bin aileye kumanya

Suriye’nin İdlib bölgesinde Ramazan yardımları kapsamında 2 bin aileye içerisind un, toz şeker, pirinç, bulgur, makarna, reçel, irmik, mercimek, ay çiçek yağı, zeytin, kuru fasulye ve tuzdan oluşan Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi. Ramazan ekiplerimiz tarafından kumanya dağıtımlarına Ramazan ayı boyunca devam edilecek.İftarlık kumanya dağıtımları

Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle kalabalık sofralar kurmak yerine evlere iftarlık kumanya dağıtımları gerçekleştiren derneğimiz tarafından, İdlib’den göç edip Türkiye sınırına yakın bölgelere sığınan 5 bin kişiye iftarlık kumanya dağıtımı gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Kemal Özdal, bu Ramazan’da başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlum halklara ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, Suriye'de çatışmalar gölgesinde yaşayan insanların yaşam sıkıntılarına dikkat çekti. Özdal sözlerinin devamında derneğin bölgeye yardımlarını Ramazan ayı boyunca düzenli olarak süreceğini belirtti.Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz, kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 150 TL, fitre bedelini 27 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989’a RAMAZAN yazıp sms göndererek Ramazan yardımlarına 10 TL’lik katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Ramazan’da Suriye unutulmadı, Suriye, Ramazan

Tarih: 20 Mayıs 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.