Mali’de 500 katarakt ameliyatı
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Mali’de 500 katarakt ameliyatı

Tarih: 07 Kasım 2022


Mali’de 500 katarakt ameliyatı

Sağlık projeleri kapsamında Mali’de 500 kişinin katarakt ameliyatını gerçekleştirerek, hastaları göz sağlıklarına kavuşturduk. Bölgede bulunan ekibimiz yardım çalışmalarının devamında adak kurbanı ve gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Mali’de bulunan Gazeteci Adem Metan ve ekibimiz, Bamako ve çevresinde yaşayan 500 hastanın katarakt ameliyatını gerçekleştirdi. Yardımların devamında ihtiyaç sahibi ailelere adak kurban ve gıda kumanyası ulaştırıldı.

500 katarakt ameliyatı

Mali’nin Bamako bölgesinde genel sekreterimiz Fatih Bolcan koordinasyonunda bulunan ekibimiz, katarakt ameliyatları kapsamında hayırseverlerin yardım ve destekleriyle görme problemi yaşayan ve günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan 500 hastanın katarakt ameliyatını organize etti.

Bölgede araçla yapılan duyurularla hastalara ameliyatlar ile ilgili gerekli bilgiler verildi. 15 gün süren organizasyon kapsamında 500 hasta göz sağlığına kavuştu.

Tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olan katarakt hastalığı; yaşın yanı sıra yetersiz beslenme, uzun süre şiddetli ışığa maruz kalma, göz travmaları gibi sebeplerle yaygın biçimde görülüyor. Teknik ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle milyonlarca kişi, ameliyat olamadığı için kör olabiliyor.

Gıda yardımı

Ekibimiz Ouellesebougou bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi 250 aileye bir aylık ihtiyaçlarını karşılayacak gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi. Yardım çalışmalarının devamında Sanakoroba ve Bamako’da yaşayan ailelere 301 hisse kurbanın dağıtımı gerçekleştirildi.

Çalışmalar sonrası Fatih Bolcan yaptığı açıklamada ‘‘Mali’de binlerce insan maddi imkansızlıklar nedeniyle katarakt ameliyatı olamıyor. Dernek olarak sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla 500 kardeşimizin katarakt ameliyatını gerçekleştirdik. Yardım çalışmalarımızın devamında ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ve gıda kumanyası ulaştırdık. Bu iyiliklerin yapılmasına katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

Destek olmak için

Başlatmış olduğu katarakt ameliyatlarına destek olmak banka hesap numaralarına www.sadatakatasi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ameliyatlarla ilgili detaylı bilgi almak için derneğin 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Mali, katarakt

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.