"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Macaristan’a Kış Yardımı

Tarih: 15 Kasım 2021


Macaristan’a Kış Yardımı

 

Kış aylarının gelmesiyle birlikte başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir tarafında gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarına ‘‘İyilik Isıtırsa Kış Üşütmez’’ çağrısıyla başladık.

Kış ayları için yardım çalışmalarına başlayan ekiplerimiz ilk olarak Macaristan’ın Tiszalök ve Budapeşte kentlerinde yaşayan 200 aileye yakacak odun dağıtımı gerçekleştirdi.

 

Macaristan’a kış yardımı

Genel Başkanımız Kemal Özdal koordinasyonunda Macaristan’da bulunan yardım ekibi Tiszalök ve Budapeşte’de 200 aileye birer ton yakacak odun dağıtımı gerçekleştirdi. Bölgede önümüzdeki günlerde yakacak dağıtımlarına devam edilecek.

İslam coğrafyalarında yaşanan krizlerin devam etmesi ile birlikte soğuk havaların gelmesi, bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanların çok zor koşullar altında yaşamasına neden oluyor. Son yıllarda komşu bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan göç etti. Yüz binlerce kişi hayatını kaybetti. Suriye ve Lübnan’da mülteci kamplarında yaşayan ihtiyaç sahipleri kış aylarını derme çatma çadır ve ısıtıcılardan yoksun bir şekilde geçirmekte.

 

 

9 ülkeye kış yardımı ulaştırılacak

Kış kampanyası kapsamında Türkiye, Arnavutluk, Bosna Hersek, Macaristan, Kırgızistan, Kuzey Makedonya, Suriye, Filistin ve Lübnan’da battaniye, bot, mont, gıda kolisi, yakacak ve soba dağıtımları gerçekleştirecek.

Kış yardımları için Macaristan’da bulunan Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Dernek olarak bu yıl başta ülkemiz olmak üzere kardeş coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimize kışlık yardımlar ulaştıracağız. Çalışmalarımızın ilk etabında Macaristan’da yakacak odun dağıtımı gerçekleştirdik. Yardımların buraya ulaşmasında katkısı olan değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

 

Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz kış yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca KIŞ yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler: Macaristan, Kış, Kış Yardımı

so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.