"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Lübnan ve Türkiye'de kış yardımı

Lübnan ve Türkiye'de kış yardımı

 ‘Baştan ayağa kış yardımı' çağrısı ile başlatılan kış yardımları Türkiye ile birlikte 9 ülkede devam ediyor.

Kış mevsimi ülkemizle beraber Orta Doğu'yu, Kafkasya'yı, Orta Asya'yı ve Balkanları da etkisi altına aldı. Zor koşulların artması nedeniyle kış yardımları kampanyası kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak belirlediğimiz battaniye, atkı-bere ve eldiven takımı, kazak, mont, çorap, kışlık ayakkabı, içlik ve yakacak dağıtımlarını sürdürüyoruz.

Suriyeli mültecilere yardım

Lübnan'da bulunan ve Filistinli mültecileri yaşamış olduğu Arsel Kampı'nda yaklaşık 17 bin kişiye kışlık kıyafet ve patik ayakkabı dağıtımı gerçekleştirdi. Arsel Kampı'nın, Lübnan'da Suriyeli mülteciler için kurulan ilk kamp durumunda. Kampa günün çoğu zamanı elektrik ve suyun verilmediği ve kış aylarının çok çetin yaşanıyor.

Türkiye kış yardımlarında ise Yozgat'ın birçok bölgesinde 2550 ihtiyaç sahibine kışlık kıyafet ve ayakkabı dağıtımı gerçekleştirildi.

Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal yapılan yardımlar sonrası yaptığı açıklamada; ‘‘Baştan ayağa kış yardımı çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz kış yardımlarının ilk etabında Yemen ve Suriye'de yaklaşık 4 bin kişiye kışlık kıyafet ve battaniye ulaştırdık. Yardımlarımızın devamında ise Türkiye ve Lübnan'da yaşayan kardeşlerimize bu soğuk kış günlerinde yardım ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle Arsel Kampı'nda ki mülteciler çok zor şartlar altında hayatlarını sürdürüyorlar. Burada ki ihtiyaç sahiplerine önümüzdeki günlerde de birçok alanda insani yardım ulaştıracağız.'' İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Paylaş:

Tarih: 11 Ocak 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.