"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Lübnan’da 50 bin kişiye acil yardım

Lübnan’da 50 bin kişiye acil yardım

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen büyük çaplı patlamanın ardından ülkeye ulaşan ekiplerimiz, acil yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Genel Başkanımız Kemal Özdal ve beraberindeki ekipler patlamanın yaşandığı Beyrut’ta acil yardımları organize ediyor. Ülkede yaşanan ekonomik kriz ardından başkentte meydana patlamayla sonrasında dernek tüm ülkeye insani yardım ulaştırma kararı aldı.50 bin kişiye yardım

Lübnan’da bulunan Sadakataşı yardım ekipleri Beyrut ve çevre bölgelerde evsiz kalmış 10 binden fazla kişiye sıcak yemek dağıtımı, 9 bin aileye içme suyu, 200 aileye kumanya ve binlerce aileye düzenli ekmek dağıtımı gerçekleştirerek toplamda 50 binden fazla kişiye yardım ulaştırdı.


Bölgenin acil una ihtiyacı var

Bölgede bulunan Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘‘Beyrut Limanı’nda yer alan Osmanlı Dönemi’nden kalma 250 yıllık tahıl ambara patlama sonrası kullanılamaz hale geldi, ülke genelinde yaşanan krizle birlikte ekmek bulmak konusunda büyük bir problem yaşanıyor. Bizde önümüzdeki günlerde hayırseverlerin desteğiyle bölgeye un ulaştıracağız.’’ İfadelerini kullandı.

Özdal sözlerinin devamında, patlamanın ardından zarar gören evlerin tadilatlarının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini belirtti. Yaralılar ve hastalar için ise bölgeye ilaç ve tıbbi malzeme desteği ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilecek.Lübnan’a destek olmak için

 “Lübnan’ı Yalnız Bırakma” çağrısıyla başlatmış olduğumuz yardım kampanyası ile Lübnan’a yardım ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz de başlatmış olduğumuz yardım çağrısına destek olmak için LÜBNAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilir. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Lübnan’da 50 bin kişiye acil yardım, Lubnan, Lubnan Yardım, Beyrut

Tarih: 12 Agustos 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.