Kurban iyiliği yaşatır
Bağış Yap

Kurban iyiliği yaşatır

Tarih: 20 Mayıs 2023


Kurban iyiliği yaşatır

Bu yıl kurban faaliyetlerimizi ‘‘Kurban İyiliği Yaşatır’’ çağrısıyla Türkiye ile birlikte 25 ülkede gerçekleştirerek yüzbinlerce insanın bayram sevinçlerine ortak olacağız.

Kurban organizasyonunu bu yıl ‘‘Kurban İyiliği Yaşatır’’ çağrısıyla başta Türkiye olmak üzere 25 ülke ve onlarca bölgede gerçekleştirerek hisselerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Kurulduğumuz tarihten itibaren gerçekleştirdiğimiz kurban organizasyonlarını bu sene de 12 yılın vermiş olduğu profesyonellik ve bağışçılarımıza vermiş olduğumuz güvenle organize edeceğiz. Bu Kurban Bayramı’nda da yeni coğrafyalara yardım ulaştırmaya devam edeceğiz.

Hisse bedeli 2000 TL

Kurban hisse bedelini 3 ayrı fiyat kategorisi üzerinden belirledik. Afrika ülkelerinin bulunduğu birinci bölge için 2000 TL, Asya ülkeleri ve Macaristan’ın bulunduğu ikinci bölge 3500 TL, Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa ülkelerinin olduğu üçüncü bölge 5000 TL olarak belirlendi.

Vekalet yoluyla kurbanlarını derneğimize bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek.

Nerelerde kurban kesilecek

‘‘Kurban İyiliği Yaşatır’’ çağrısıyla başlatılan kurban organizasyonumuz bu yıl Türkiye ile birlikte 25 ülkede gerçekleştirilecek.

Orta Doğu; Suriye, Lübnan, Filistin (Gazze) ve Yemen

Avrupa; Macaristan, Bulgaristan ve İspanya

Afrika; Somali, Mali, Çad, Kenya, Togo, Nijer, Burkina Faso, Benin ve Tanzanya

Asya; Kırgızistan, Myanmar, Moğolistan, Bangladeş, Vietnam, Afganistan, Nepal ve Sri Lanka

Geçen yıl neler yapıldı?

2022 Kurban organizasyonunu ‘‘Kurban Yeryüzüne Armağan’’ çağrısıyla 4 kıta 35 ülkede gerçekleştirerek, 19.235 hisse kurban ekiplerimiz tarafından yaklaşık 800 bin kişiye ulaştırdı.

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

Kurban hisse bağışı için, genel merkezimize gelerek elden, www.sadakatasi.org.tr sayfasında bulunan banka hesapları veya online bağış olarak yapabilirsiniz. Ayrıca derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.