Kurban ekiplerimiz bölgelere varmaya başladı
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Kurban ekiplerimiz bölgelere varmaya başladı

Tarih: 08 Temmuz 2022


Kurban ekiplerimiz bölgelere varmaya başladı

Bu yıl kurban organizasyonunu Türkiye ile birlikte 35 ülkede gerçekleştiriyoruz. Bölgelerde kurban kesim ve dağıtımları organize edecek ekiplerimiz ülkelere varmaya başladı.

Ekiplerimiz, hayırseverlerin bağışlamış olduğu kurbanlıkların kesim ve dağıtımlarını organize etmek için Afrika, Ortadoğu, Orta Asya, Güney Asya, Kafkasya, Uzakdoğu, Endülüs ve Balkanlar’a ulaşmaya başladı.

Bu sene kurban çalışmalarını ‘‘Kurban Yeryüzüne Armağan’’ çağrısı ile sürdüren derneğimiz başta Türkiye olmak üzere 35 ülkede kurban eti dağıtarak ihtiyaç sahiplerinin bayram sevinçlerine ortak olacak.

Bölgeye ulaşan Afganistan ekip sorumlusu Yusuf Altun yaptığı açıklamada; ‘‘Afganistan’da kesim ve dağıtımlarını yapacağımız kurban hisseleri ile yardıma muhtaç kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettireceğiz. Buna vesile olan değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

Hisse bedeli 1250 TL

Kurban hisse bedeli bu yıl 4 ayrı fiyat kategorisi üzerinden belirlendi. Afrika ve Orta Asya ülkelerinin bulunduğu birinci bölge için 1250 TL, Yemen ve Uzak Asya ülkelerinin bulunduğu ikinci bölge 2000 TL, Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu’nun olduğu üçüncü bölge 3000 TL, Filistin ve Irak’ın olduğu dördüncü bölge için kurban hisse bedeli 5000 TL olarak belirlendi.

20 bin hisse kurban

Bu yıl kurban organizasyonunda, 20 binin üzerinde hisseyi 1 milyon kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz. Hayırseverler faaliyet yapılacak olan 35 ülkeden istediğine hissesini ulaştırabilecek.

Çocuklar unutulmayacak

Ekiplerimiz faaliyet gerçekleştirilecek 35 ülkede, 6 bin çocuğa bayramlık kıyafetler ve oyuncak hediye edecek.

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

Kurban hisse bağışınızı, bayramın ikinci günü (10 Temmuz) saat 23.59'a kadar dernek genel merkezine giderek elden, www.sadakatasi.org.tr sayfasında bulunan banka hesap numaraları ile veya online olarak yapabilirsiniz. Ayrıca derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alınarak kurban vekalet bağışınızı yapabilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler: kurban, Sadakataşı

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.